Jak uvedla mluvčí velkobřezenského pivovaru Zuzana Kosáková, v letošním ročníku soutěže nešlo o největší podobnost s panem Cibichem, který je tváří piva Březňák.

„Soutěžící museli prokázat nejlepší znalosti o pivu Březňák. Do finále postoupily i ženy," řekla k soutěži.
V něm se nakonec utkali čtyři muži a tři ženy. V prvním kole museli soutěžící vyplnit test, který skrýval pětadvacet otázek. Ve  druhém kole degustovali pět vzorků piv, kdy museli poznat značku.

Nejmladší účastnicí soutěže byla třiadvacetiletá drobná blondýnka Nikola Kodešová z Krupky. „Vyplnila jsem soutěžní kupon na dni otevřených dveří v pivovaru. Odpověděla jsem na všechny otázky a postoupila. Mám  ráda dvanáctku Březňák," dodala.

Vítězem se stal Jiří Puc z Ústí. „Na finále soutěže jsem se připravoval zhruba týden. Nejtěžší byla degustace. Dělal jsem ji poprvé v životě," řekl.

Za své prvenství bude Jiří Puc zdobit svou tváří limitovanou edici piva Březňák.

A mimochodem – japonka v pivovarnickém slangu znamená vozík na slad. Hvozdění je sušení naklíčeného ječmene. Jinak se soutěžící také dozvěděli, že v 16. století bylo zakázáno pít pivo na ex. Nebo že musela být v roce 1968 tvář Cibicha z etikety stažena pro údajnou podobnost s ruským revolucionářem Vladimírem Iljičem Leninem.