Skleněné přístřešky pro hráčské lavičky a lavičky pro funkcionáře sem jako první na světě dodá společnost AGC, která je v celosvětovém měřítku předním dodavatelem sklářských výrobků, chemických produktů a materiálů pro oblast high-tech. Lídr mezi světovými producenty plochého skla má své výrobní kapacity také v severočeských Teplicích. Ty jsou součástí AGC Glass Europe se sídlem v Bruselu. A teplický závod patří k největším v Evropě. Zkušenosti i jeho odborníků jistě přispěly k tomu, že se společnost prosadila i na, takříkajíc, „sportovním poli".

Technologie jako u displejů chytrých telefonů a tabletů

U těchto přístřešků, které budou použity ve všech utkáních šestnáctizápasového turnaje, předehry mistrovství světa FIFA 2014, je využita technologie AGC s názvem Dragontrail. Stejná technologie se používá u displejů chytrých telefonů, tabletů a televizí.

close Na první pohled nevypadá fotbalový přístřešek jinak než ten z plastu. Kvalita je u něj ale jinde. zoom_in

Kompozice se skládá ze tří vrstev skla Dragontrail, vysoce výkonného, pružného skla s velkou odolností proti poškrábání. Pro účely tohoto venkovního použití je sklo odolné vůči deformaci, ztrátě barvy a degeneraci, aby zůstalo dlouho čiré a průhledné, a zajistilo tak divákům co nejlepší vizuální zážitek.

Konvenční přístřešky pro hráčské lavičky na stadionech se vyrábějí z plastu. Při vývoji tohoto nového přístřešku společnost AGC úspěšně přizpůsobila vysoce výkonné sklo díky syntéze svých technologických zkušeností z výroby skel pro automobilový průmysl, stavebnictví a elektronické displeje.

Změní skleněné materiály budoucnost?

O skupině AGCSkupina AGC, jejíž mateřská společnost Asahi Glass Co., Ltd. má sídlo v Tokiu, je předním světovým dodavatelem plochého skla, skla pro automobilový průmysl a pro výrobu displejů, v oblasti chemie i dalších materiálů a komponentů pro špičkové technologie. Skupina AGC vychází z více než stoleté tradice v oblasti technické inovace a je předním specialistou s celosvětovou působností v oblasti skla, fluorové chemie a technologií keramických materiálů. Skupina zaměstnává na 50 000 pracovníků po celém světě a prostřednictvím svých podniků zhruba ve 30 zemích realizuje obrat více než 11,5 miliard eur.
Další informace naleznete na www.agc-group.com/en

„Mám velkou radost, že naše přístřešky pro hráčské lavičky podpoří jednu z největších letošních světových sportovních akcí, kterou budou se zájmem sledovat lidé ze všech kontinentů," řekl Kazuhiko Ishimura, prezident a generální ředitel společnosti Asahi Glass, Co., Ltd. „Znamená to pro nás skvělý první krok k tomu, abychom světu ukázali evoluci a potenciál skleněných materiálů i to, jak mohou změnit budoucnost. Dalším vývojem našich technologií hodláme podpořit i mistrovství světa pořádané FIFA v roce 2014 v Brazílii."

„Jsem potěšen, že naše skleněné přístřešky pro hráčské lavičky splnily všechny požadavky FIFA pro Konfederační pohár FIFA 2013 v Brazílii. Pro FIFA není obvyklé pověřit výrobce materiálů, jako je AGC, prováděním instalací přímo na hřišti a já věřím, že je to výrazem vysokých očekávání ze strany FIFA, že AGC bude pokračovat ve vývoji technologicky vyspělých skleněných řešení, která umožní zavedení nové, kreativní a přitažlivé infrastruktury na stadionech během mistrovství světa v kopané 2014, které FIFA pořádá příští rok," má jasno prezident a generální ředitel společnosti Asahi Glass, Co., Ltd.

Sečteno, podtrženo: Loni v říjnu byla společnost AGC jmenována oficiálním dodavatelem mistrovství světa v kopané 2014 pořádaném FIFA a dodá oficiální skleněné přístřešky pro hráčské lavičky MS v kopané 2014 pořádaném FIFA pro Konfederační pohár FIFA 2013 a pro mistrovství světa v kopané FIFA 2014 v Brazílii.