„Proměna Alice Kantoříkové byla pro náš tým nelehký úkol. Je to totiž přesně ten typ ženy, jejíž krása vyžaduje určitý styl. Bylo třeba ho objevit a spolu s Alicí ho nejlépe vystihnout. Navíc se pohybuje často venku, potřebuje tedy nenáročnou úpravu vlasů. Není zvyklá trávit čas líčením a nakupováním oblečení. Ráda nosí sportovní a pohodlné věci," dozvěděla se o čtvrté proměňované ženě Jana Burdová. „Alice brala proměnu jako nový start do života a trendů dnešní módy. V tom smyslu, že si o sebe přeje více starat a dbát na svůj styl. Tak aby se líbila sama sobě a měla opět zdravé sebevědomí hezké a sympatické mladé ženy. Rozhodli jsme se jí v tom pomoci," dodala.

Na proměně začala pracovat jako první zkušená Senior kadeřnice Eva, která nám svou práci popsala: „Když jsem poznala Alici, byla jsem si jistá, že ji ostříhám velmi krátký sportovní střih, s delší ofinkou, kterou si může nenáročně upravovat do různých stylů účesu. Své vlasy si Alice barvila doma, takže byly téměř černé. Zesvětlila jsem je a natónovala studeně červenou. Perfektně sedla ke světlému tónu pleti a světle modrým očím. Zkoušela jsem více barev, ale tahle jasně vyhrála. Alice se v ní také cítila skvěle a fresh."

Modelka: Alice Kantoříková, Teplice

Foto: Martina Havlíková, tel: 603 535 327, e-mail: martina.havlikova@klikni.cz

Vlasy: Eva Husáková /Studio Jana Burdová

Make-up: Míša Šedivá /Studio Jana Burdová

Styling: Linda Radostová /Steilmann

Produkce: Studio Jana Burdová /www.janaburdova.cz

Druhý den si Alice užila wellness masáž celého těla pravým bambusem. „Pokud hodně pracujete, potřebujete si také odpočinout a protáhnout se. Toto relaxačně-terapeutické ošetření patří dnes k životnímu stylu čím dál více aktivních žen. Je to nejoblíbenější procedura našich klientek, které jsou nadstandardně pracovně vytížené," tvrdí specialistka na péči o pleť a tělo Míša Šedivá. Pleť má Alice velmi hezkou a Míša se zaměřila na to, aby naučila Alici se o sebe správně starat a poradila s jednoduchým líčením.

„Třetí den nás čekala návštěva butiku Steilmann a zkoušení vhodného oblečení," říká stylistka Linda Radostová. „Alice je křehká žena se specifickou postavou. Moc jí sluší kalhoty s vyšším pasem, který zvýrazní její štíhlý pas. A spíše studenější barvy."

Pak nastala neděle den fotografování. Alice si ho prožila se svou dcerou Lucií. „Tento den nešlo pouze o eleganci. Hlavní bylo vyjádřit určitý styl a život. Před objektivem nám pomáhala trochu rockovější muzika. V danou chvíli byste obě mladé ženy považovali spíše za sestry, nebo kamarádky. Zvláště když jsem „holky" stylizovala do jízdy na motorce, vžily se do role a vznikly krásné a přirozené snímky," shrnula profesionální fotografka Martina Havlíková.

Do soutěže Proměny s Deníkem se může přihlásit každá žena, která by chtěla zažít něco extra a záleží jí nejen na tom, jak vypadá, ale také na dlouhodobé kráse v podobě zdravých vlasů a pleti.

Do soutěže se můžete zapojit jednoduchou formou. Stačí napsat na e-mailovou adresu promeny2@denik.cz. Uvést své celé jméno, bydliště, přiložit fotografii postavy a obličeje vlasů a připsat míry a konfekční velikost. Připojte, prosím, i telefonický kontakt.

CO JE PRO KAŽDOU VYBRANOU ŽENU PŘIPRAVENO?

1. Vlasová péče od nejlepšího kadeřnického týmu v republice Art tým Jany Burdové

2. Ošetření pleti a těla v kadeřnickém a kosmetickém studiu Jana Burdová - www.janaburdova.cz

3. Den se stylistkou Lindou Radostovou - www.lindaradostova.cz

4. Luxusní dárek od butiku Steilmann

5. Balíček vlasové kosmetiky Redken

6. Set fotografií od profesionální fotografky Martiny Havlíkové

SOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE MÁ DALŠÍHO VÍTĚZE!

V průběhu Proměn můžete odpovídat na šest soutěžních otázek. Třetím vítězem je Markéta Dunajová z Litoměřic, která správně odpověděla, že vítězkou loňských Proměn byla Věra Kováčová z Nového Boru. Čtvrtou soutěžní otázku předkládáme dnes, další 16. ledna, kdy představíme pátou proměněnou dámu. Na vylosovaného čtenáře pokaždé čeká balíček vlasové kosmetiky Redken. Odpověď na čtvrtou otázku zašlete do pátku 4. ledna e-mailem na adresu promeny2@denik.cz a do předmětu vložte heslo SOUTĚŽ.

Otázka č. 4: KOLIKANÁSOBNOU DRŽITELKOU TITULU KADEŘNÍK ROKU JE JANA BURDOVÁ?

Po zveřejnění všech šesti proměněných dam můžete hlasovat o nejpovedenější proměnu od 30. ledna 2013 na adrese promeny2@denik.cz, do předmětu vložte heslo HLASOVÁNÍ. Ze všech hlasujících vylosuje redakce Deníku jednoho vítěze, na kterého čeká wellness víkend v Lázních Teplice v Čechách.