Jeho majitelka Jana Burdová nám o již druhé proměně řekla: „Na Danielu jsem se moc těšila. Podle fotografie, která nám přišla z redakce Deníku asi týden před začátkem, jsem věděla, že máme spoustu prostoru pro tvorbu. Daniela je krásná žena, ale vlasy neměla nijak opečované a tvář prozrazovala zbytečně stopy únavy. V tomto podzimním období, kdy jen málokdy zahlédneme sluníčko, to není nic neobvyklého. Daniela přijela s desetiletou dcerou, která má jméno po mamince. Hned nám bylo jasné, že jsou velké kamarádky a proměnu si užijí spolu. Prozradila nám, že provozuje cukrárnu v Ústí nad Labem a také solnou jeskyni. Jejím koníčkem je obchod s realitami a sport, nejraději brusle a kolo. Už jsem se nedivila, že na sebe mladá maminka nemá čas, a tak se náš tým dal do práce. Ze všeho nejdříve jsem Danielu svěřila naší kosmetičce Míše. Je to odborník na vyléčení únavy, klientky pod jejíma rukama často usínají."

Daniela před proměnou.„Daniela byla na první pohled trošku smutná, ale mimika její tváře prozrazovala usměvavou a pozitivní povahu. Proto jsem zvolila ošetření Profilift od francouzské značky Maria Galland. Má speciální patentovanou masáž proti únavě. Nejprve příjemné tlaky Shiatsu uvolní mimiku obličeje. Následuje podkožní stimulace, při které se vytváří neuvěřitelný efekt faceliftu. Ručně vymodeluji kontury, lícní kosti i pokleslá oční víčka. Během celé masáže se obličejové svalstvo stimuluje směrem vzhůru. Každá žena po ošetření rázem omládne, a proto ho doporučuji před každou společenskou událostí," říká odbornice na péči o pleť Míša.

„Bylo to úžasné, relaxovat a ještě pak tak dobře vypadat," pochvaluje si devětatřicetiletá Daniela. „Mám ráda romantické filmy a ráda si zajdu i do kina. Ale masáž od Míši si určitě přidám do svých koníčků také. Další den na mě už čekal kadeřník Tomáš. Měla jsem strach nechat se stříhat, dlouho jsem nosila delší vlasy, musela jsem sebrat všechnu odvahu. Ale nakonec jsem se rozhodla do toho jít. Dala jsem Tomášovi volnou ruku."

Minulý týden plnilo Studio Jany Burdové Daniele Jenčové z Ústí nad Labem velké přání, o kterém sní mnoho žen. Tím je kompletní proměna vizáže. „A dobře udělala," prozradil nám kadeřník z týmu Jany Burdové. „Když jsem poprvé uviděl Danielu, působila na mě unaveným dojmem. Její vlasy byly téměř všude stejně dlouhé a zplihlé u hlavy. Řekla mi, že nejsou stříhané už rok a půl a ještě nikdy barvené. Všiml jsem si, že vlasy jsou přirozeně vlnité, i když se to jejich majitelka snaží potlačovat. Než si Daniela vůbec stačila svléci kabát, měl jsem celou proměnu před očima podpořit vlnitost a objem… Začal jsem střihem. Zvolil jsem tvarované mikádo, čímž jsem docílil potřebného objemu. Už jen tato změna Danielu velmi omladila a zjemnila rysy jejího obličeje. Přirozeně hnědé barvy vlasů nejsou většinou výrazné. Chtěl jsem, aby více vynikla vlnitost vlasů, proto jsem je zesvětlil a přidal jim teplý tón. Výsledkem byl příjemný skořicový odstín hnědé. Pracoval jsem s barvou Chromatics od Redken, dodá vlasům totiž krásný lesk. Zbývalo mi jen vlasy upravit. Vyfoukal jsem je pomocí difuzéru. S výsledkem jsem spokojený. Hlavní pro mě je, že Daniela se po proměně cítí skvěle! Změna střihu i barvy jí dodala jemnější rysy, mladší a romantický vzhled. Tvar účesu dal vyniknout přirozeně krásným vlnám," je přesvědčen mladý kadeřník.

Proměna v sexy ženu v černých šatech

Další den byl ve jménu výběru zajímavého oblečení a jeho vhodných kombinacích. Stylistka Linda Radostová posoudila nejen proporce postavy, ale nechala Danielu vybrat kousky, které se jí zalíbily a ve kterých se cítila dobře. Styl vlněné sako s bílou košilí a hnědými kalhotami se zalíbil nám všem.

Pak se modelka Daniela proměnila v sexy ženu v černých šatech, kterou by nikdo nepřehlédl.

„Společenský look jí padne, v šatech vynikne její štíhlá postava. Oblečení jsem opět vybrala u značky Steilmann." říká stylistka Linda.

Fotografování s Danielou bylo uvolněné a veselé. Užila si ho i malá Danielka, které kadeřník Tomáš kulmou navlnil dlouhé a zdravé vlasy tak, aby byly podobné těm maminčiným.

Kosmetička Míša zvolila líčení v hnědých tónech, vystínovala oči a na rty použila přírodní odstín. Jen co byl hotov make-up, převzala si obě modelky fotografka Martina Havlíková.

Nechat vyniknout zvláště něžnou ženskou energii

Martina je ze svého ateliéru, který má v Jirkově, zvyklá na fotografování maminek s dětmi. Často pracuje i pro severočeské školy. Věděla přesně, jak si velkou i malou Danielu postavit, aby se fotografie povedly. Pak nechala „holky" trochu si pohrát a zařádit. „Chtěla jsem zachytit do snímku tu zvláštně něžnou ženskou energii, kterou má mezi sebou jen matka s dcerou. Danielce je už deset let a to je věk, kdy se čistě rodičovský vztah trochu mění. Malá už také rozumí módě a stává se i maminčinou kamarádkou," říká zkušeně fotografka Martina.

Cítit se sama sebou o to přece jde především

„Proměna Daniely se mi líbí, z profesionálního hlediska splňuje všechno, co má," zhodnotila na závěr Jana Burdová.

„Mému týmu se povedlo najít a vystihnout Danielin styl. Cítí se být sama sebou a o to v proměnách v našem podání jde především. Velkým bonusem navíc je, že čas, který jsme všichni společně strávili, byl naplněný pozitivní energií od samého počátku až do konce. Děkujeme Daniele za důvěru a odvahu. Těšíme se na další proměnu, kterou pro vás začínáme připravovat právě v těchto dnech. Můžu už nyní prozradit, že rozhodně nebude malá. Přeji všem čtenářům hezký adventní čas."

Modelka: Daniela Jenčová, Ústí nad Labem

Foto: Martina Havlíková, tel: 603 535 327, e-mail: martina.havlikova@klikni.cz

Vlasy: Tomáš Molek / Studio Jana Burdová

Make-up: Míša Šedivá / Studio Jana Burdová

Styling: Linda Radostová / Steilmann

Produkce: Studio Jana Burdová / www.janaburdova.cz

Přihlaste se do Proměn, soutěžte s námi!

Do soutěže Proměny s Deníkem se může přihlásit každá žena, která by chtěla zažít něco extra a záleží jí nejen na tom, jak vypadá, ale také na dlouhodobé kráse v podobě zdravých vlasů a pleti.

Do soutěže se můžete zapojit jednoduchou formou. Stačí napsat na e-mailovou adresu promeny2@denik.cz. Uvést své celé jméno, bydliště, přiložit fotografii postavy a obličeje vlasů a připsat míry a konfekční velikost. Připojte, prosím, i telefonický kontakt.

Pak stačí vložit se do rukou profesionálů a nechat se hýčkat…

CO JE PRO KAŽDOU VYBRANOU ŽENU PŘIPRAVENO?

1. Vlasová péče od nejlepšího kadeřnického týmu v republice Art tým Jany Burdové

2. Ošetření pleti a těla v kadeřnickém a kosmetickém studiu Jana Burdová (www.janaburdova.cz)

3. Den se stylistkou Lindou Radostovou (www.lindaradostova.cz)

4. Luxusní dárek od butiku Steilmann

5. Balíček vlasové kosmetiky Redken

6. Set fotografií od profesionální fotografky Martiny Havlíkové

SOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE MÁ PRVNÍHO VÍTĚZE!

V průběhu Proměn můžete odpovídat na šest soutěžních otázek. Prvním vítězem je Jaroslava Hančová z Povrlů, která správně odpověděla, že Studio Jana Burdová sídlí v Teplicích. Druhou soutěžní otázku předkládáme dnes, další 19. prosince, kdy představíme třetí proměněnou dámu. Na vylosovaného čtenáře pokaždé čeká balíček vlasové kosmetiky Redken. Odpověď na druhou otázku zašlete do pátku 7. prosince e-mailem na adresu promeny2@denik.cz a do předmětu vložte heslo SOUTĚŽ.

Otázka č. 2: JAKÁ ZNAČKA VLASOVÉ KOSMETIKY JE PARTNEREM PROMĚN 2012 VE STUDIU JANA BURDOVÁ?

Po zveřejnění všech šesti proměněných dam můžete hlasovat o nejpovedenější proměnu od 30. ledna 2013 na adrese promeny2@denik.cz, do předmětu vložte heslo HLASOVÁNÍ. Ze všech hlasujících vylosuje redakce Deníku jednoho vítěze, na kterého čeká wellness víkend v Lázních Teplice v Čechách.