Je jí jednačtyřicetiletá Monika Koudelková z osady Koporeč, součásti obce Líšnice na Mostecku. Má dva už plnoleté syny. Starší se jmenuje Ondřej, mladšímu Pavlovi je osmnáct.

„Pracuji jako obsluha čerpací stanice, snažím se být vždy upravená a usměvavá, aby se k nám zákazníci vraceli nejen pro benzín, ale i kvůli příjemné obsluze," přidala Monika další motivaci, proč se do Proměn přihlásila.

Modelka: Monika Koudelková
Produkce: Studio Jana Burdová
Photo: Jan Tůma
Vlasy: Eva Husáková/ Studio Jana Burdová
Makeup: Monika Kačerovská face designer/ Giorgio Armani
Styling: Linda Radostová/ Van Graaf

Mezi její koníčky patří inline bruslení, lyžování, snowboard a sportovní střelba. „Taky strašně ráda řídím auto, mohla bych být za volantem pořád. Většinu času mi však zabere škola," prozrazuje Monika Koudelková. Třetím rokem dálkově studuje obor Podnikání a letos ji čeká maturita. A tak v současné době jsou jejími oblíbenými knihami ty z povinné četby k maturitě. Nejvíce se jí líbí román Miláček od Guy de Maupassanta. Bez čeho by se neobešla? „Bez mých nejbližších. Mít šťastnou a fungující rodinu je pro mě důležité," neotálí s odpovědí.

Co o sobě ještě prozradila? „Ráda pracuji s lidmi, jsem hodně upovídaná. Zákazníci mi říkají sluníčko, nejen pro úsměv, ale i pro mé vlasy, které si kulmuji, aby byly samá lokna." „Jsem moc zvědavá, jaká bude reakce na fotky v novinách," dodává ještě.

Řekly o proměně

„Po ,,zásahu" stylistky Lindy jsem byla nadšená, co si mohu ve svém věku dovolit nosit, aniž bych pohoršovala okolí. Bála jsem se nosit červenou, ale myslím, že už nemusím. Cítila jsem se v červeném kostýmku jako hvězda. A to nemluvím o společenských šatech v krémové barvě. Do těch jsem se úplně zamilovala. Manžel byl nadšený a u každého z modelů říkal, že mi to moc sluší, že jsem jeho modelka. Ostatně tak mi začali říkat v práci šéf a kolegyně, když jsem jim o Proměně řekla," směje se soutěžící číslo 4.

| Video: Youtube

„Monika své vlasy miluje, je s nimi doslova srostlá. Tím byl dán úkol pro můj tým hledat styl, který bude v harmonii s Monikou, podpoří její silné stránky. Inspirací byla kanadská zpěvačka Celine Dion. Obě ženy mají nejen podobnou tvář, ale spojuje je výrazná ženskost. Monika je důkazem toho, co je ve světě naprosto běžné a v Čechách stále „neběžné" že žena se může řídit vlastním stylem bez ohledu na věk. Dlouhé vlasy? Pokud jsou kvalitní a zdravé, proč ne? Červená barva? Monice velice sluší, díky Lindě za to, že ji pro ni objevila. Makeup? Přirozeně „bez" ani na krok," shrnuje lídr týmu Proměn Jana Burdová.

A ještě Helena Stesková, vítězka minulého ročníku soutěže: „Souhlasím s Monikou, že žena v každém věku si může dovolit být originální a především sama sebou."

close Čtvrtá soutěžící před proměnou. zoom_in close Proměna Moniky Koudelkové. zoom_in
Monika Koudelková před a po proměně.

Přihlaste se do Proměn!

Do soutěže Proměny s Deníkem se může přihlásit každá žena, která by chtěla zažít něco extra a záleží jí nejen na tom, jak vypadá, ale také na dlouhodobé kráse v podobě zdravých vlasů a pleti. Do soutěže se můžete zapojit jednoduchou formou. Stačí napsat na adresu promeny3@denik.cz a uvést své celé jméno, bydliště, přiložit fotografii postavy a obličeje a připsat míry a konfekční velikost. Připište nám krátce svůj příběh. Pak stačí vložit se na čtyři dny do rukou profesionálů a nechat se hýčkat.

CO NA KAŽDOU VYLOSOVANOU ČEKÁ?

• Vlasová péče od nejlepšího kadeřnického týmu v republice ze Studia Jana Burdová

• Ošetření pleti a těla v kadeřnickém a kosmetickém studiu www.janaburdova.cz

• Luxusní set fén a žehlička na vlasy od Philips v hodnotě 3500 Kč

• Dárková poukázka od módního domu VAN GRAAF

• Balíček vlasové kosmetiky Redken v hodnotě 3000 Kč

• 5 kusů fotografií od profesionálního fotografa Jana Tůmy. www.photojan.cz

SOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE

V průběhu Proměn můžete odpovídat na šest soutěžních otázek. Teď vám zadáváme čtvrtou v pořadí, další 15. ledna, kdy představíme pátou proměněnou dámu. Na vylosovaného čtenáře pokaždé čeká balíček vlasové kosmetiky Redken. Třetí získává Milada Heráková z České Lípy.

Odpověď na druhou otázku zašlete do soboty 4. ledna e-mailem na adresu promeny3@denik.cz a do předmětu vložte heslo SOUTĚŽ.

Otázka č. 4: KOLIKÁTÝ ROČNÍK SOUTĚŽE PROMĚNY S DENÍKEM PRÁVĚ PROBÍHÁ?

V průběhu Proměn můžete hlasovat o nejvíce povedenou proměnu. Po zveřejnění všech šesti proměněných dam můžete hlasovat o nejpovedenější proměnu ještě do 7. února 2014 na adrese promeny3@denik.cz a do předmětu vložte heslo HLASOVÁNÍ.

Ze všech hlasujících vylosuje redakce Deníku jednoho vítěze, na kterého čeká:

• dárek od Philips v hodnotě 15 000 Kč

• poukaz do kadeřnického a kosmetického Studia Jana Burdová Změna stylu

• balíček vlasové kosmetiky Redken v hodnotě 6000 Kč