Pořadatel velkého evropského turné legendárního Čínského národního cirkusu, společnost Ticket Art, se rozhodl mezi šest českých a slovenských měst, ve kterých v březnu špičkoví akrobaté exkluzivně vystoupí, zařadit také Ústí nad Labem a zprostředkovat tak zdejším divákům jedinečný zážitek.

Unikátní show FENG SHUI Životní harmonie bude 24. března od 19 hodin k vidění na ústeckém Zimním stadionu.

Severočeská metropole je centrem zájmu a pozornosti organizátorů turné i v dalších aspektech. Dětem ze Základní školy Vinařská v Ústí nad Labem a z Dětského domova Litoměřice Ticket Art věnoval v rámci podpory kultury a vzdělávání v regionu volné vstupenky.

„Vystoupení Čínského národního cirkusu výborně propojuje akrobacii s hudbou, která dokáže diváky strhnout. Vybraní žáci už se těší na nevšední zážitek, zejména pak na riskantní akrobatické prvky, při kterých takříkajíc mrazí v zádech," potvrdil Martin Pilař ze ZŠ Vinařská a upřesnil, že rozhodujícími kritérii pro výběr žáků, kteří volné vstupenky získali, byl dobrý prospěch a bezproblémové chování.

Také děti z Dětského domova Litoměřice jsou vidinou návštěvy show FENG SHUI Životní harmonie nadšené. „Vyprávěli jsme dětem, jak velkolepé vystoupení je čeká, jaké úspěchy mají akrobaté již za sebou. Těší se hlavně na akrobatické výkony, které ještě nikdy neviděly. Každá akce dětem něco přináší a čím je pestřejší, tím víc rozvíjí a obohacuje jejich poznání. Na vystoupení Čínského národního cirkusu zjistí, jaké schopnosti a dovednosti mohou lidé mít, seznámí se s jinou kulturou, objeví, že není cirkus jako cirkus… Děti jsme vybírali podle věku a také podle chování a prospěchu ve škole," říká Iveta Donovalová z DD Litoměřice.

Malí i odrostlejší návštěvníci představení Čínského národního cirkusu na Zimním stadionu v Ústí nad Labem se mohou těšit na precizní a nenapodobitelné akrobatické výkony, při kterých se tají dech. Chybět nebudou hadí muži a ženy, stoje na rukou, salta, vzpírání, žonglování a točení talíři, „vnitřní síla" Chi Kung, díky které se akrobaté stávají imunními vůči čepelím dýk, kouzlení a Chiao Ti zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových tancích a další formy tradiční čínské akrobacie.

Jednotlivé akrobatické výstupy jsou propojeny poutavým příběhem vyprávěným v českém jazyce. Dynamiku celé show skvěle doplňuje hudební doprovod kombinující prvky moderní popové a rockové hudby s tradičními čínskými motivy, jehož autorem je populární německý zpěvák a skladatel Konstantin Wecker.

Předprodej vstupenek na show FENG SHUI Životní harmonie Čínského národního cirkusu v cenách od 390 Kč probíhá v celé síti TICKET ART www.ticket-art.cz.

Více informací, fotografie a videa naleznete na oficiálním webu akce: www.cinsky-narodni-cirkus.cz.

Termíny představení v České republice:

19. 3. 2013 od 19:00 hod. BRNO, Hala Vodova

21. 3. 2013 od 19:00 hod. PARDUBICE, ČEZ ARÉNA

22. 3. 2013 od 19:00 hod. OSTRAVA, ČEZ ARÉNA

23. 3. 2013 od 14:00 hod. a 19:00 hod. PRAHA, Kongresové centrum

24. 3. 2013 od 19:00 hod. ÚSTÍ NAD LABEM, Zimní stadion