V prostorách muzea si tak můžete doslova osahat dlaně Václava Havla, Václava Klause, Zdeňka Svěráka, Jaromíra Jágra, ale také třeba Ringo Starra, Stevena Seagala nebo sira Nicholase Wintona. Ve své sbírce má muzeum otisky více než 75 světových osobností, z nichž je 38 přímo vystaveno v Litoměřicích.

Nejnovějším přírůstkem je otisk dlaně slovenského cyklisty Petera Sagana, který jako první vyhrál třikrát po sobě mistrovství světa v silničním závodě.

Skleněné otisky dlaní jsou světovým unikátem a sklář Jan Huňát na ně vlastní mezinárodní ochrannou známku. Techniku odlévání piloval celý rok metodou pokus - omyl dokud nepřišel na to, jak do skla přenést i ty nejjemnější detaily lidské dlaně. Ve světě je jediný, kdo tuto techniku zvládá.

Jan Huňát je mimo jiné i autorem pomníku Loučení na pražském hlavním nádraží, který připomíná poslední loučení dětí s rodiči, poslední pohled oknem vlaku, který děti odvezl do ciziny. Akci v roce 1939 zorganizoval Brit Nicholas Winton (†106) a před koncentračními tábory a jistou smrtí tak zachránil 669 židovských dětí.