Projekt nabízející šanci začínajícím podnikatelům právě dospěl do své poslední fáze celkového vítěze pro Českou republiku z prvních míst krajských finále určí hlasování veřejnosti na internetových stránkách soutěže http://rozjezdyroku.cz/hlasovani/.

Vybírat můžete ze 14 finalistů už od pondělí 17. září. Hlasování o celostátního vítěze Rozjezdů 2012 skončí v neděli 14. října.

Vítězný projekt Ústeckého kraje: Czech Homestays

S čím vlastně David Bíróczi a Hedvika Šťastná v krajském kole, které se uskutečnilo ve středu 11. července v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem, uspěli?

Firma Czech Homestays vzniká právě teď a bude zprostředkovávat ubytování v českých domácnostech. Umožní turistům poznat život místních obyvatel, ochutnat třeba domácí stravu.

David Bíróczi se do Rozjezdů hlásil už loni s projektem specializované incomingové cestovní agentury pro Čechoameričany, ale nepostoupil. „Součástí původního projektu bylo i ubytování v českých rodinách a právě při jejich shánění jsem si uvědomil, že tento ve světě běžný typ ubytování v České republice téměř neexistuje," vysvětluje podnikatel, jak vyladil původní záměr.

A proč se s Hedvikou Šťastnou rozhodli podnikat? „Vedla nás k tomu touha po seberealizaci a pracovní svobodě, životní zkušenosti a finančním zajištění."

„Kromě vytvoření cestovní agentury to je první velký úkol plánujeme poskytovat další doplňkové služby, jako je třeba bezplatné cestovní poradenství a naplánování cesty nebo vytvoření cestovatelského portálu o České republice," přibližuje plány David Bíróczi.

Začínajícím podnikatelům vítězná dvojice z Arnoltic vzkazuje: „Nevzdávat se v případě neúspěchu, poučit se z chyb a zkoušet to znovu."

close David Bíróczi a Hedvika Šťastná na propagačním snímku k originálnímu projektu Czech Homestays. Povedené, co říkáte? zoom_in Jde o podporu začínajících podnikatelů

Připomeňme ještě, že letos se z Ústeckého kraje v soutěži, jejímž pořadatelem je společnost T-Mobile Czech Republic, sešlo 22 projektů, z nichž šestičlenná odborná porota vybrala finálovou desítku.

V Rozjezdech jde o podporu začínajících podnikatelů. „Určena je všem, kteří chtějí podnikat, mají konkrétní podnikatelský záměr a nemají živnostenský list, a zároveň i těm, kteří se již do podnikání pustili a nepodnikají déle než 12 měsíců. Do soutěže tedy vždy uvítáme i ty, kteří se zúčastnili minulého ročníku," upřesňuje mluvčí projektu Markéta Kaclová.

O podporu podnikání je velký zájem. Zejména mezi mladými lidmi s nápady, ale bez patřičných zkušeností a často i bez kapitálu. Pokud mají štěstí a svým projektem zaujmou, může je soutěž vyhoupnout mezi úspěšné podnikatele.

Vyhrát v národním finále mohou i hlasující

První místo v krajském kole Rozjezdů 2012 přineslo vítězi podporu do podnikání v celkové hodnotě 250 tisíc korun. Vítěz celostátního finále získá 100 tisíc korun a balíček na internetovou propagaci v hodnotě 50 tisíc korun. Vyhrát však mohou i hlasující!

Výsledky budou uveřejněny 24. října na Facebooku Rozjezdů a jejich webových stránkách.