„Je to úžasný životní příběh. Původní úřednice začala podnikat v 57 letech. Pronajala si prostory, vzala si poměrně vysoký úvěr, věnuje tomu až 16 hodin denně a s dortem Dortletka pronikla až na Pražský hrad," zdůvodnil volbu vítězné živnostnice člen poroty Pavel Hons.

Ve stylu třicátých let

Stát se cukrářkou, bylo prý snem Jaroslavy Michalcové, jejíž předci na počátku 20. let minulého století vlastnili kavárnu ve Vídni. Rozhodla se proto otevřít cukrárnu s kavárnou ve stylu třicátých let.

„Musela jsem si doplnit vzdělání a vyučit se cukrářkou, protože ani dvě maturity, ani studium bakalářského oboru na univerzitě k otevření potravinářského provozu nestačí," popsala začátek svého podnikání. Zpočátku se podle svých slov potýkala s finančními potížemi, sháněním prostor i s vlastními chybami.

„Začátky byly těžké, ale stálo to za to. Chtěla jsem kavárenství a cukrářství pozvednout na výsluní, stejně jako v oněch 20. až 30. letech, a povedlo se," uvedla. Za své dorty a cukrovinky již nasbírala několik ocenění a nejvíce prý chutná zákazníkům zákusek Dortletka, připravovaný dle letitého rodinného receptu.

Potravinářské tácky

Firmou roku se stal podnik Hit Office, mezinárodně uznávaná obchodní značka se silným postavením na trhu. Výrazný posun zaznamenala firma díky investici do nového oboru výroby potravinářských tácků. Realizace projektu umožnila podle zástupce firmy Jiřího Šťastného zvýšení obratu i počtu zaměstnanců a společnost se stala třetím největším výrobcem potravinářských tácků v Evropě.

Právě stabilita a odpovědnost firmy s pevným zázemím, která podporuje růst podnikání a zaměstnanost v regionu, zaujala podle organizátorů porotu. Vítězové postupují do celostátního kola. Cílem soutěže je podpořit drobné a střední podnikatele.

Loni v Ústeckém kraji zvítězil výrobce přírodní kosmetiky z Českého Švýcarska Nobilis Tilia. Titul Živnostník roku si loni odnesl mědikovec Ladislav Hruška z Arnoltic na Děčínsku.