Z Kadaně a Klášterce nad Ohří pojede skibus do Božího Daru, využít ho ale kromě příznivců běžeckého lyžování mohou také sjezdaři, protože zastavuje poblíž lyžařského střediska na Klínovci. Na dopravu přispívají obě města, Kadaň i Klášterec nad Ohří, po 40.000 korunách. Novinářům to řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek.

Skiareál Klínovec ale vypravuje z Ústeckého kraje i vlastní autobus až ke sjezdovce. Linka zastavuje v Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově a jízda je při zakoupení celodenního skipasu za 590 korun bezplatná.

Přímo z centra Ústí nad Labem bude i letos jezdit skibus do lyžařského střediska Zadní Telnice. Provoz linky od Severočeského divadla k vlekům platí krajské město jako součást smlouvy o městské hromadné dopravě s Dopravním podnikem města Ústí nad Labem. "V současné době jednáme s městským úřadem v Chlumci o změně trasy, kdy by linka proti původní trase navíc zajížděla do zastávky Chlumec," řekla ČTK vedoucí zákaznického a informačního centra dopravního podniku Magda Pejšová.

V loňské zimní sezoně využilo skibusy z Ústí od 23. prosince do 11. března celkem 1765 lidí. "Proti předchozí sezoně jsme zaznamenali mírný pokles přepravených cestujících, který byl dán kratší dobou provozu v důsledku nepříznivých sněhových podmínek," dodala Pejšová.
Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova pro cesty lyžařů vloni jen pronajímal autobusy litvínovské Informační turistické službě (INTUS). "Dopravní podnik sám skibusy nevypravuje, pouze zajišťuje autobusy pro objednatele. Jedním z objednatelů je každoročně společnost INTUS, dohoda na letošní rok ještě není uzavřená," řekl ČTK Jiří Holý z dopravního podniku.

Vloni skibus jezdil v sobotu do lyžařského střediska Klíny na Mostecku, v neděli k běžeckým tratím na Dlouhé Louce. Přes Klíny ale projíždí běžná autobusová linka na trase Litvínov - Český Jiřetín. Na jejím konci v Českém Jiřetíně je také menší lyžařský areál se čtyřmi vleky.