Mnohdy se seriálové dvojice sblížily i v reálném životě, někdy se naopak začaly nenávidět. Jak se jim dnes daří?

Jake a Tlusťoch

Joe Penny alias Jake Styles

Charismatický Joe Penny se prvně dostal k herectví již v osmnácti letech. Životní rolí se pro něj stal detektiv Jake Styles ze seriálu Jake a Tlusťoch. Rázem se stal idolem a snem mnohých žen. Jelikož si rozený Angličan pečlivě střeží své soukromí, novináři neměli zatím štěstí, aby jej vyfotili v trapné situaci či se na něj dozvěděli něco zajímavého, co by on sám nedovolil. Proto se ze strany novinářů objevují různé spekulace o závislosti na drogách a alkoholu a polemizování, zda je Joe ženatý či nikoliv.

William Conrad alias Tlusťoch

Obtloustlého chlapíka se zvučným hlasem si pamatujeme především z úspěšného detektivního seriálu Jake a Tlusťoch (u nás aktuálně vysílá televize CBS Drama). Tehdy na nás zapůsobil svojí ubručeností, výkyvy nálad a svým úžasným buldokem Maxem. Conrad měl poklidný život bez společenských afér a rozruchu, miloval svou rodinu a byl skvělým otcem svému synovi Christopherovi. Bohužel, po natočení detektivního seriálu se začal zhoršovat jeho zdravotní stav a v roce 1994 zemřel na srdeční selhání.

Profesionálové

Martin Shaw alias Doyle

Kudrnáč z britského kriminálního seriálu Profesionálové okouzlil mnoho žen. Není to tak dávno, kdy Martin Shaw oslavil 69 let a pořád je herecky aktivní. Jeho poslední role byla v divadelní hře, která měla turné po Velké Británii do začátku března letošního roku. Tak, jak ženy milují tohoto herce, i on miluje je. Martin Shaw byl třikrát ženatý a nyní má přítelkyni Karen Da Silva, která je učitelkou jógy. Pár žije odděleně i přesto, že jejich domy jsou od sebe vzdáleny pouhých 182 metrů.

Lewis Collins alias Bodie

Parťáka Doyla, zamračeného agenta a rváče Bodieho z CI5, zná také určitě každý. Tento skvělý herec se původně v mládí rozhodl stát kadeřníkem a k filmové kariéře se dostal až o mnoho let později. Měl velké přání, chtěl si zahrát roli Jamese Bonda. Jenže jej neobsadili. Byl totiž označen za příliš agresivního. To ale nic nemění na tom, že role Bodieho byla jeho životní a proslavila ho po celém světě. Ke konci života Lewis onemocněl rakovinou a té nakonec podlehl v 67 letech v Los Angeles.

Dempsey a Makepeaceová

Michael Brandon alias James Dempsey a Glynis Barber alias Harryet Makepeaceová

Herec Michael Brandon proslul svou filmovou rolí v seriálu Dempsey a Makepeaceová, kde si zahrál tvrďáckého poručíka, který přijel z New Yorku do Anglie posílit elitní tým vyšetřovatelů. Jeho parťákem byla herečka Glynis Barber alias Makepeaceová. Z počáteční nevraživosti obou herců, kdy Michael připadal Glynis namyšlený, se stala láska jak trám. Protiklady se prostě přitahují.

Tento rok spolu oslaví již 25. výročí svatby. Několikrát se chtěli rozejít, ale je mezi nimi silné pouto, které je vždy dokázalo udržet pohromadě. Oba se stále věnují herectví, ale jejich dřívější seriálové role zatím nic nepředčilo. Glynis si zahrála ještě v úspěšném filmu Pes baskervillský. Mezi její nejúspěšnější divadelní role patří lady Macbeth a paní Robinsonová v divadelní hře Absolvent.

Akta X

David Duchovny alias Fox Mulder

Svůdníkem žen a stále charismatickým hercem, a to i s přibývajícím věkem, je David Duchovny ze seriálu Akta X. V roce 1996 dostal Zlatý glóbus za nejlepšího herce v tomto dramatickém seriálu. Natáčení bylo velmi časově náročné, a tak v roce 2001 oznámil odchod ze seriálu. David Duchovny možná vypadá jako nevinný andílek, ale zdání klame. O panictví přišel ve 14 letech a manželka Tea Leoni s ním občas prožívá velmi těžké chvilky. Ať už kvůli závislosti na masturbaci, ze které se úspěšně vyléčil, nebo románku s tenisovou trenérkou.

Gillian Anderson alias Dana Scullyová

Věrnou parťačkou Mulderovi je herečka Gillian Anderson alias agentka Dana Scullyová. Za svou roli byla oceněna v roce 1997, kdy dostala Zlatý glóbus a Cenu Emmy za nejlepší seriálovou herečku. Gillian v soukromém životě nebyla tak elegantní jako agentka. V nose nosila kroužek a vlasy si barvila na fialovo. O věneček tato kráska přišla dokonce ještě o rok dříve než její filmový kolega. Její vášeň a temperament možná způsobily, že se Gillian v milostném životě příliš nedaří. První manželství prožila s kanadským televizním producentem Clydem Klotzem, se kterým má dceru Piper Maru. Druhé manželství s Julianem Ozannem vydrželo rok a půl. Další vztah s Markem Griffithsem vydržel pouze šest let, a to i přesto, že spolu mají dva syny Oscara a Felixe.

Nyní je tato skvělá herečka již dva roky volná.