Mickey Rourke, Christoph Waltz a Keira Knightley mají společnou nejen hvězdnou kariéru herce, ale také role, kde bojovali za spravedlnost a stali se třeba lovci odměn. Jak se jim dnes daří a co je v životě potkalo?

Christoph Waltz

Charismatický herec posbíral od roku 2009 pět prestižních hereckých ocenění. Rozený Rakušan zazářil ve filmech Quentina Tarantina Nespoutaný Django a Hanebný pancharti. V Djangovi si Waltz zahrál nájemného lovce lidí Dr. Schultze německého původu.

To, že Christoph mluví více jazyky, není žádnou novinkou, proto pro něj nebylo nic těžkého mluvit i ve filmu plynně anglicky, francouzsky a německy. Obdivuhodný herecký talent zdědil pravděpodobně po prarodičích, kteří byli divadelní herci. Kromě toho také nelenil a studoval herectví na Max Reinhardt Seminar ve Vídni a Lee Strasberg Theatre and Film Institute v New Yorku.

Nejžhavější novinkou z Chrisopherova života je rozvod, který on sám potvrdil 11. října 2014. Z manželství má čtyři děti. Herec je nyní single a tudíž k mání. To nenechalo chladné jeho fanynky na sociální síti Twitter, kde kolovaly hlášky jako je tato: Máte někdo Christopherovo číslo?

I když herec moc krásy nepobral, stal se v loňském roce tváří mužské kolekce značky Prada. Christoph si značku viditelně oblíbil, jelikož jsme jej mohli zahlédnout i během předávání Oscarů v modrém obleku od Prady.

Mickey Rourke

Vzestup a pád provází herce po celý život, i když poslední dobou to vypadá, že se na něj usmálo štěstí. Rozený Newyorčan vystudoval Lee Strasberg Institute a o hereckou kariéru usiloval ze všech sil. A povedlo se. Zazářil ve filmech Dravé ryby a 9 a ½ týdne a stala se z něj hvězda. Pobyt na výsluní však netrval dlouho. Herectví pověsil na hřebík a začal se věnovat boxu. Jak rychle boxerská kariéra začala, tak i skončila. Po třech letech boxování propadl drogám a alkoholu.

Hektický a nezdravý styl života přidal hercově vizáži mnoho let navíc, a tak není divu, že musel navštívit plastické chirurgy. Šikovné ruce chirurgů odvedly tu nejlepší práci a Mickey vypadá lépe než kdykoli předtím.

Od roku 2000 se postupně vracel k filmu a mezi úspěšné snímky patřily Sin City, Muž v ohni, Wrestler a další. Vynikl také po boku Keiry Knightly ve filmu Domino, kde spolu s ní byl lovcem odměn a zároveň mladé drsňačce Keiře kryl záda. Zajímavostí je, že akční film byl natočen podle skutečné události (o lovcích odměn je pořad Američtí lovci odměn na stanici CBS Reality).

V roce 2009 byl Mickey nominován na Oscara za hlavní roli ve filmu Wrestler, za tu stejnou roli nakonec získal i Zlaté Glóby.

Keira Knightley

Letošní tvář Chanelu a jedna z nejoblíbenějších hereček na světě Keira Knightley má na kontě už něco málo přes 50 filmů. Podařilo se jí zazářit i v akčním filmu Domino, kde si střihla hlavní roli lovkyně lidí.

Devětadvacetiletá Keira se narodila v Anglii a již od dětství snila o hvězdné kariéře herečky. Její sen nepřekazila ani dyslexie, se kterou se potýkala. I přesto ve škole nad všemi vynikala. Rodiče Keiry neváhali a už v sedmi letech ji pořídili vlastního agenta, který zařídil první setkání s kamerou.

Herečka s každým natočeným filmem sbírala další davy fanoušků a získala nominaci na Oscara i Zlatý glóbus. Není to tak dávno, kdy se šířily zvěsti o její poruše příjmu potravy. Na to Keira zareagovala zažalováním deníku Daily Mail, který zveřejnil tyto nepravdivé informace o její osobě. To jestli Keira opravdu trpěla anorexií, nebo se na jejím vzhledu podepsal stres, nedostatek spánku a odpočinku, ví jen ona sama. „Nestresuji se tím, že mi bude za chvíli 30, protože, abych řekla pravdu, moje dvacetiny nebyly moc zábavné. Až od mých pětadvaceti se věci daly do pohybu a vše šlo lépe než předtím," komentuje svůj život hvězdná herečka.

Již přes rok je herečka vdanou paní, k oltáři si ji dovedl rocker James Righton. Svatba proběhla v utajení s padesáti nejbližšími na jihu Francie v květnu 2013. To, že je herečka opravdu šetřivá, dokazují svatební šaty, ve kterých se promenádovala již na party před předáváním cen BAFTA v roce 2008.