„Asi před rokem jsem se přestěhovala do severních Čech z Olomouce, kde jsem bydlela se svými rodiči. Šla jsem za svou láskou, se kterou jsme brzo měli svatbu, a čekal mě porod našeho malého chlapečka. Už během těhotenství jsem měla problémy s pletí, které časem došly tak daleko, že jsem musela navštěvovat kožní oddělení a styděla jsem se vyjít ven," vypráví svůj příběh Tereza.

A aby starostí nebylo málo, čerství rodiče tři měsíce po porodu zjistili, že jejich chlapeček má vrozenou vadu srdce a možná umře. „Po týdnu ho operovali v Motole a život mu tak zachránili, ale ten stres byl nepředstavitelný," vzpomíná na dny plné úzkosti a obav. „I když se vše uklidnilo a díky lékům syn žije, podepsalo se tohle vše na mě. Musela jsem nastoupit na hospitalizaci na kožní oddělení, protože stav mého obličeje byl už neúnosný," nechtěly problémy mladé ženy brát konce.

Tvůrci proměny:Produkce: Studio Jana Burdová
Photo: Jan Tůma
Kadeřník: Leona Tichánková/ Studio Jana Burdová
Kosmetička: Adéla Langerová/ Studio Jana Burdová
Make-up: Monika Kačerovská/ Facedesigner Armani
Styling: Linda Radostová/ Van Graaf

Ale zdá se vše se v dobré obrátilo. „Nyní po manželských problémech, které byly vyústěním všech těchto starostí, začíná vše plynout tak, jak má a já mám pocit, že bych si zasloužila trochu péče a nějakou odměnu. Když vyberete do proměny právě mě, uděláte radost jedné mamince, která je už opravdu vyčerpaná ze svého krásného poslání," napsala Tereza Šmídová do svého přihlašovacího dopisu.

Největší přání? Mít syna zdravého

„Nejvíce bych si teď přála, aby byl můj syn zdravý," řekla nám a hned dodala: „Děkuji manželovi, že se mnou prošel všemi starostmi." A tak se ani nelze divit, že jejím životním motem je to, které převzala od své maminky: „Všechno zlé je k něčemu dobré."

Co Terezu baví? Dříve hrála závodně florbal, ale teď, jak sama říká, není na koníčky čas. Její oblíbenou knižní autorkou je Zdena Frýbová a osobností Jan Werich.

Až Tereze skončí mateřská dovolená, ráda by využila své vzdělání v oboru filologie na filozofické fakultě.

Přišla s přehledem o módě a trendech

Kde tým Teplického Studia Jany Burdové vzal inspiraci pro proměnu mladé maminky Terezy?

„Tereza vypadala na přihlašovací fotografii tak trochu jako plaché stvoření, navíc velice mladé a křehké. Místo toho přišla k nám do studia energická a vtipná mladá žena s přehledem o módě a trendech. Tím si v podstatě sama udala styl," má jasno Jana Burdová. To, co měla schováno uvnitř, tým Proměn prostě jen „vytáhl" na světlo.

Energická a krásná sexy žena

„Vše unavené a smutné muselo pryč, kadeřnice Leona Tichánková nejdříve ostříhala vlasy do tvaru, který je trendy. Drží v podstatě sám a dává účesu objem. Navíc je hodně variabilní, Tereza může střídat styly podle příležitostí. Barvu Lea zvolila měděnou, stínovanou od tmavé po blond, kterou Monika Kačerovská doplnila make upem od Georgio Armani. Pak si Tereza s Lindou Radostovou užily hledání oblečení, které by jí pomohlo být sama sebou. Nejvíce modelce slušely šaty po kolena a také červená barva. Pak ještě jeden ,italsky' ležérní look. Kosmetička Adéla zklidnila pokožku speciální terapií pro citlivou pleť a šlo se na fotografování s Honzou Tůmou.

A bylo to ono energická, krásná sexy žena, spokojená sama se sebou. Vždy, když se tohle stane, vím, že jsme u cíle, že se hledání stylu povedlo. Teď už je to na Tereze, jestli si svůj styl užije naplno. Moc bych jí to přála," usmívá se Jana Burdová.

ŠEST ŽEN PROMĚNÍME v průběhu tří měsíců v teplickém kadeřnickém Studiu Jana Burdová. Šesti dámám pomůžeme cítit se lépe, ozdravíme jim vlasy a pleť, oblékneme je do překrásných šatů módního domu Van Graaf. Vyzkouší si a domů odnesou podzimní novinku od firmy GHD žehličku, která nepoškozuje vlasy. Dále na ně čeká novinka vlasové kosmetiky Redken Cerafill a pleťová kosmetika Armani. Nakonec si budou moci vyzkoušet práci modelek. V celé kráse je totiž vyfotografuje profesionální fotograf Jan Tůma.

Soutěž Proměny s Deníkem začala v říjnu a může se do ní přihlásit každá žena, která by chtěla zažít něco extra a záleží jí nejen na tom, jak vypadá, ale také na dlouhodobé kráse v podobě zdravých vlasů a pleti. Do soutěže se můžete zapojit jednoduchou formou. Stačí napsat na adresu promeny4@denik.cz. Uvést své celé jméno, bydliště, přiložit fotografii postavy a obličeje a připsat míry a konfekční velikost. Připište nám krátce svůj příběh. Pak stačí vložit se na čtyři dny do rukou profesionálů a nechat se hýčkat.

CO NA KAŽDOU VYLOSOVANOU ČEKÁ?

• Vlasová péče od nejlepšího kadeřnického týmu v republice ze Studia Jana Burdová

• Ošetření pleti a těla v kadeřnickém a kosmetickém studiu www.janaburdova.cz

• Den stylu v módním domě Van Graaf

• Luxusní žehlička vlasů GHD v hodnotě 4 500 Kč

• Balíček vlasové kosmetiky Redken v hodnotě 3 000 Kč

• Dekorativní kosmetika Armani

• 5 kusů fotografií od profesionálního fotografa Jana Tůmy. www.photojan.cz

CENY PRO VÍTĚZKU HLASOVÁNÍ ČTENÁŘŮ:

• Zážitek oběd s českou herečkou Terezou Kostkovou

• Poukaz do kadeřnického a kosmetického Studia Jana Burdová Změna stylu

• Luxusní styler fén na vlasy od GHD

• Novinka vlasové kosmeticky Redken Cerafill na obnovu růstu vlasů

Soutěž pro čtenáře

V průběhu Proměn můžete odpovídat na šest soutěžních otázek. Dnes vám zadáváme druhou, další zveřejníme 17. prosince, kdy představíme třetí proměněnou dámu. Na vylosované čtenáře čeká balíček vlasové kosmetiky Redken.

Prvním výhercem se stává Petr Hulzer z Lovosic Dobkoviček.

Odpověď na 2. otázku zašlete do pátku 5. prosince e-mailem na adresu promeny4@denik.cz a do předmětu vložte heslo SOUTĚŽ.

Otázka č. 2: JAKÝ BUDE CELKOVÝ POČET DAM PROMĚNĚNÝCH VE VŠECH ROČNÍCÍCH PROJEKTU PO SKONČENÍ TOHOTO V POŘADÍ ČTVRTÉHO?

V průběhu Proměn můžete hlasovat o nejpovedenější proměnu na adrese promeny4@denik.cz do předmětu mailu vložte slovo HLASOVÁNÍ. Ze všech hlasujících vylosujeme vítěze, na kterého čeká oběd s českou herečkou Terezou Kostkovou. Dostane také dárky od kadeřnického Studia Jana Burdová a partnerů GHD, kosmetiky Redken a líčení Armani.

Vítěze hlasování o nejpovedenější proměnu poté uvidíte na stránkách Deníku 11. 2. 2015.