Letošní jubilejní pětadvacátý ročník festivalu Karla Maye se opět chystá v Radebeulu u Drážďan na začátek měsíce května. Zájemci o romantiku Divokého západu se mohou těšit na představení, která se uskuteční pod mottem Příběhy, pohádky a legendy, čímž budou odkázáni na mistrovské vyprávění plné fantazie tak, jak jej známe právě z Mayových děl. Slavnosti se uskuteční ve dnech 6. až 8. května.

Letošní slavnosti zaštítil herec Gojko Mitič, legendární Vinnetou Východu, ze zfilmovaných indiánských příběhů z produkce někdejšího východoněmeckého studia DEFA.

VSTUPNÉ Děti do 5 let zdarma, ostatní od 4 euro do 9 euro, rodinná vstupenka 15/19 euro, s festivalovou vstupenkou lze během slavností dostat slevu na vstupenku do radebeulského muzea Karl-May-Museum a vstupenky platí i jako jízdenka na jednu jízdu vláčkem Santa Fé-Express mezi stanicí Radebeul Ost a zastávkou Lößnitzgrund.

O víkendu navštíví slavnosti a v sobotu odpoledne uspořádá pro své fanoušky autogramiádu. Sobotní večer stráví spolu s dalšími hosty v areálu pod skalním útvarem Hoher Stein a v neděli dopoledne přivítá všechny jezdce na přehlídce, která se koná v radebeulské ulici Meißner Straße. Skalní útvar Hoher Stein bude tvořit fascinující kulisy pro tradiční Pow Wow severoamerických Indiánů. Prostřednictvím tanců, písní i příběhů mohou návštěvníci nahlédnout do jejich světa a kultury. V kolosální atmosféře a s monumentální kulisou skály se budou konat filmové večery Indianische Filmnächte. Pod širým nebem zde během večerů představí indiánští filmoví tvůrci napínavé a strhující filmové dokumenty přibližující současné každodenní slasti i strasti amerických původních obyvatel.

Živo bude i ve westernových městečkách a osadách. Obchodníci tu nabízí své zboží, řemeslníkům lze nakukovat přes rameno během činorodé práce.

„Ale pozor, před salloony se mohou poflakovat nebezpečně vyhlížející kovbojové, loupeživá banda určitě chystá útok na Santa-Fé Express! A hlučné potyčky a divoké přestřelky tu už vůbec nikoho nepřekvapí!" říká o festivalu Susanne Arens z Drážďanského zpravodaje. Westernové městečko Little Tombstone se navíc ještě zaplní folkaři a mezinárodními country kapelami. Zazní i rock'n'roll. V neděli předvede hudebník světové extratřídy Tom Astor naživo největší hity své hudební kariéry. Vyvrcholení slavností představuje velká nedělní přehlídka jezdců při Sternreiterparade. Ta se uskuteční od 11 hodin na Meißner Straße. Do areálu v Radebeulu každoročně zamíří stovky jezdců z celého Německa. Bude možné spatřit kovboje, tanečníky country stylu Line Dance, osadníky nebo jižanské vojáky, které představují členové westernových spolků. Jezdci, který na cestě do Radebeulu urazí největší vzdálenost, obdrží z rukou Vinnetoua a Old Shatterhanda věrnou repliku indiánské dýmky míru.