Od pondělí svítilo nad skokanskými můstky sluníčko, sjezdovky byly perfektně upravené, čekací doba na vlek dvacet minut. Všechny penziony a hotely byly plné, podle SPZ vozidel tam bylo hodně turistů z Polska, Holandska a Německa, ale také dost sportovců přijelo z Ústí nad Labem.

Koháka bylo všude plno

Hned v pondělí překvapil všechny svým humorem na sněhu Jakub Kohák, který byl všude a kolem něho velká legrace.

„Byl jsem v Harrachově před rokem v létě, byla to příjemná dovolená, ale tento týden na sněhu byl skutečně pohádkový. Opalovací krémy slušely především dámám v barevných kombinézách, některé po týdnu odjížděly opálené jako od moře. Jezdili jsme s kamarády pouze červenou sjezdovku, na černou jsem si netroufl, když jsem viděl několikrát ve vzduchu žlutý vrtulník. Musím konstatovat, že na širokých svazích někteří borci předváděli zajímavé výkony a pěšáci je solidně provokovali. Přes sjezdovku se šoural několik minut starší pán o berlích, kolem něho projela mladá maminka s batoletem na hrudníku, aby v dolní části pozdravila kamarádku s kočárkem. Uprostřed sjezdovky si daly dostaveníčko dvě ženy se psem a vůbec jim nevadil průvan vytvořený polskými kaskadéry. Prostě si to všichni užívali," vysvětloval s úsměvem pan František z Dobětic, který ví, jak chutná sedmdesátka.

Pivovar s ukázkou výroby skla

„Dopoledne se lyžovalo, odpoledne dostal šanci pivovar se svou ukázkou výroby skla. Panečku, to je makačka. Původně tam bylo třicet zkušených brusičů, dnes jsou tam tři. Procházka kolem Mumlavy byla místy dost kluzká, ale někteří odvážlivci přesto sestoupili až k vodě, aby pořídili zajímavý snímek plný adrenalinu. Místní pekař Břetislav Vokřínek by zasluhoval medaili, každý den vstává v jednu hodinu ráno, aby nasytil celý Harrachov. Jeho rohlíky jsou vynikající," tvrdí paní Irena z Bukova.

Škoda jen, že horské domečky podél hlavní silnice místy doplňovaly průhledné tržnice plné nevkusného zboží. Až 14. března přijede do Harrachova vousatý Krakonoš, bude určitě překvapen.