Jubilejní ročník zvýraznila historický první účast Ústeckého kraje, který prezentoval regionální zemědělství, ovocnářství, potravinářský průmysl, ale také školství a cestovní ruch.

„Jezdím na zahradnické veletrhy pravidelně už přes 30 let a jsem rád, že letos se pořadatelé opět vrátili k posílení výstavní části. Už to nebylo jedno velké tržiště. Vždy si odtud přinesu něco pozitivního pro svou zahrádku, tentokrát to byly ukázky osázených truhlíků. Člověk by nevěřil, co všechno se do nich může uplatnit, včetně drobných papriček, které použila Miloslava Valentová z Budyně nad Ohří, vítězka jedné ze soutěží vyhlášených časopisem Zahrádkář," uvedl Josef Kovář z Ústí nad Labem.

Pravidelné každodenní zpravodajství doplňujeme dalšími dosud nezveřejněnými výsledky. Vítězem 8. ročníku soutěže Zelí roku se stalo Kubíčkovo hanácké zelí, cenu návštěvníků v klání o nejkrásnější zahradu získal expozice Popletená zahrada a křišťálovým jablkem byla oceněna odrůda Rubín zahrádkářky Čadové z Litoměřic.

„Je potěšitelné, že ze sta zaslaných jablek byla celá pětina od zahrádkářů z územního sdružení ČZS Litoměřice, nejvíc z organizací Roudnice nad Labem a Žitenice. Pestrý vzorník odrůd zaslali například zkušení ovocnáři Josef Bajer či Miloslav Koňas," doplnil Miroslav Kalina, který už poněkolikáté poskytoval návštěvníkům pavilonu G rady především z oboru ochrany a výživy rostlin i pomologie.

„Celou výstavu provázelo velmi teplé počasí, až na poslední den, kdy od noci nepřetržitě pršelo. Řada prodejců v exteriérech byla vytopena, a proto ráno odjeli. Vyšli jsme vstříc návštěvníkům a umožnili jim v sobotu vstup zdarma, doufáme tedy, že to ocenili." shrnula závěr veletrhu Michaela Mokrá, vedoucí obchodu pořádající společnosti Zahrada Čech.

Výstaviště Zahrada Čech nezůstane dlouho opuštěné, už ve dnech 22. až 24. září zde proběhne první ročník TECHNODAYS 2016, veletrhu na podporu technického vzdělávání, který vyhlásila Okresní hospodářská komora Litoměřice a město Litoměřice.