Jedním z nich je Zdeněk Kozák z Krásného Března. „Pravidelně jezdíme na návštěvu ke známým do Velkého Chvojna. Vždy jsme jezdili přes Žežice, Radešín a Luční Chvojno. V tuhle dobu, kdy je to tam jedna ledovka. Musím jezdit raději přes Ústí směrem na Strážky a Žďárek. Zajedu si sice více kilometrů, ale nemíním se na zledovatělé silnici rozbít. Vůbec nezávidím každodenní ježdění do práce lidem z Radešína," komentoval stav silnice Kozák.


Na zledovatělou a špatně sjízdnou silnici z Radešína do Chuderova si stěžují místní lidé už delší dobu. Podpořit místní se rozhodl starosta Chuderova Stanislav Kovář, pod který Radešín spadá. „S vytvářením ledovky na silnici bojujeme už třetím rokem. Řešíme to se Správou a údržbou silnic Ústeckého kraje," uvedl Kovář.

„Na silnici je zhruba dvacet centimetrů ledu a vyjeté koleje," popsal stav starosta Stanislav Kovář. Michal Hnízdo, zástupce vedoucího Správy údržby silnic v Ústí nad Labem, řekl, že o problému vědí. „Problém je s vytékající spodní vodou na silnici, která přes noc umrzá. Pravidelně tam solíme už proto, že tam jezdí autobus. Teď v zimě nic jiného dělat nemůžeme," řekl Hnízdo. Z Radešína do Chuderova vede silnice třetí třídy číslo 25371. Tu má ve správě Ústecký kraj.


Nastoupí technika


Zdeněk Rytíř z kanceláře hejtmana k problému uvedl, že  se k vodě z luk přidal problém od přilehlého domu, kde při opravě izolace zřejmě narazili na podzemní prameny a voda vytéká přímo na silnici. „To přispělo k situaci, jež bohužel nastala minulý týden. Z důvodu celodenních mrazů s tím nešlo mnoho dělat. Úsek silničáři označili  dopravním značením. Včera místo pokropili solankou a budou se snažit zbytky ledových ploten odstranit mechanicky," doplnil Rytíř.