Příjemnou tečkou pro soutěžící dámy a jejich blízké byl slavnostní večer 4. ročníku Proměn s Deníkem. Uskutečnil se v pátek 6. února tradičně tam, kde proměny šesti dam vznikaly, v kadeřnickém a kosmetickém Studiu Jana Burdová v Teplicích.

A výsledek soutěže? Ten určily hlasy čtenářů deseti severočeských mutací regionálních Deníků. Usilovaly o ně Ivona Nováková z Nových Dvorů u Roudnice nad Labem, Tereza Šmídová z Krupky u Teplic, Zuzana Gabrielová a Helena Olexová z Ústí nad Labem, Lenka Potůčková z Kadaně a Jaroslava Prokešová ze Skalice u České Lípy.

Nakonec nejvíce hlasů poslali čtenáři Heleně Olexové, kterou do soutěže přihlásil její manžel Antonín.

To jsou ty přeměny, já tě přihlásím!

Jak to vlastně bylo? „My jsme sledovali třetí ročník a když na podzim vycházely výzvy, manžel řekl: Hele, to jsou ty přeměny, já tě tam přihlásím! Já na to: Dělej si co chceš, přihlas mě… On něco poslal, ale nevím jaké fotky a co o mě do mailu napsal. Už si to nepamatuje, protože ho vymazal," vypráví Helena Olexová.

„Mail jsem poslal a všechno pustil z hlavy. Pak, když jsem čistil poštu, hodil mail do koše a ten vysypal. Když ti lidé volali, říkám: Ježíšmarjá, já jsem úplně zapomněl. Samozřejmě, že jsem mail ani fotku, kterou jsem poslal, nenašel. Takže manželka bude překvapená," směje se při té vzpomínce Antonín Olexa.

„Když mi volali, že jsem vyhrála, byla jsem v práci a ve stresu. A teď soukromý telefon, že jsem získala nějakou cenu. Tak jsem je chtěla poslat do háje a byla na ně ostrá. Když jsem si ujasnila, že jde o Proměny, děvčatům jsem se omluvila," přibližuje svou první reakci pozdější vítězka.

Na všech šest soutěžících dam čekala v průběhu soutěže a v jejím závěru vlasová péče od kadeřnického týmu Studia Jana Burdová, ošetření pleti a těla v kadeřnickém a kosmetickém studiu, den stylu v módním domě Van Graaf, luxusní žehlička vlasů GHD v hodnotě 4 500 Kč, balíček vlasové kosmetiky Redken v hodnotě 3 000 Kč, dekorativní kosmetika Armani a 5 kusů fotografií od profesionálního fotografa Jana Tůmy.

Helena Olexová navíc získala za vítězství poukaz do kadeřnického a kosmetického Studia Jana Burdová Změna stylu, luxusní styler fén na vlasy od GHD a novinku vlasové kosmetiky Redken Cerafill na obnovu růstu vlasů a zážitek zážitek oběd s českou herečkou Terezou Kostkovou, jež byla patronkou 4. ročníku Proměn s Deníkem a večer v Teplicích moderovala.

Oběd s Terezou Kostkovou, dárky od kadeřnického Studia Jana Burdová a partnerů GHD, kosmetiky Redken a líčení Armani. má i vylosovaná hlasující čtenářka Deníku Irena Piskačová z Mostu. Ani ta na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže nechyběla.

„Všechny ročníky sleduji v novinách i na internetu. Obdivuji ženy, které se rozhodnou do toho jít. Já bych asi takovou odvahu neměla. Paní Helena, která vyhrála, je proměněná, ale přitom zůstala svá, neztratila svou jiskru, což se mi na tom nejvíc líbilo," vysvětluje, proč ji Proměny s Deníkem stále baví, osmašedesátiletá Mostečanka, která před odchodem do důchodu pracovala jako referentka v jedné zdravotní pojišťovně.

To zásadní se odehraje uvnitř

Jak viděla Proměny s Deníkem 2014 autorka projektu Jana Burdová?

„Je pro mě těžké uvěřit, že už čtvrtý ročník Proměn s Deníkem opravdu skončil. Gratuluji vítězce, úžasné paní Heleně Olexové, které jste poslali nejen hlasy, ale i krásné komentáře. Tento ročník má hned několik nej nejvíce přihlášených žen, nejvíce „like" na facebooku a dle mého odborného posouzení i nejkvalitnější výsledek práce mého týmu ze všech čtyř ročníků. Díky zkušenostem se daří najít a vystihnout styl pro vybranou ženu tak, aby byla sama sebou, aby se cítila svá. To nejprve ocení její nejbližší děti, manžel, rodiče a pak i vy, čtenáři Deníku. Letos jsme také odpověděli na mnoho vašich dotazů. Nejčastěji se ptáte, jak si dámy nový vzhled udrží. Dokonce jeden muž projevil obavu: „A co když dáma zmokne?" Odpověď je jednoduchá, my ženy jsme šikovné, umíme si upravit vlasy a také se sami nalíčit. Když nám někdo ukáže jak na to, zvládneme to. Jen musíme v životě dospět do bodu, že chceme o sebe pečovat.

Když jsme se se všemi ženami potkali na pátečním večírku, všechny byly krásné. A bylo jasně vidět, že je jejich nový styl baví a že se ho jen tak nevzdají. Některé si svůj styl udrží po několik let, některé na sebe ve víru denních starostí zase zapomenou a pro některé to bude třeba jen pro jednou. Na tom nezáleží, největší změna se stejně stala uvnitř. Těch několik dnů, kdy se žena cítí pěkně, líbí se sobě i blízkým, má na sebe čas a nakonec čte stovky pochval od úplně cizích lidí, se nedá zapomenout. Je jedno, jestli si žena svůj styl udrží, stačí, když ví, že když bude chtít, tak to zkrátka jde. A to je hlavní.

Děkuji hlavnímu partnerovi Redken za skvělou spolupráci na Proměnách, stejně jako partnerům GHD, Giorgio Armani a módnímu domu Van Graff. Největší dík patří realizačnímu týmu Proměn 2014 Davidovi, Anetě a Míše za bezvadnou organizaci, kadeřníkům Martině, Leoně, Tomášovi a Tereze za krásné účesy, Adélce a Monice za nádherné make-upy a Lindě za stylové návrhy oblečení. Velké díky patří Honzovi za skvělé fotky a zábavu, která často měnila nervozitu z focení na pohodu.

Pamatuji den, kdy mě napadlo, že bychom mohli oslovit několik žen a pomoci jim s novým účesem, líčením a třeba i oblékáním. Najít jim nový styl. Nenapadlo mě, jak milý projekt z toho nakonec bude a že osloví tolik z vás. Díky vám a díky Deníku můžeme nejen každý rok pomáhat několika ženám cítit se lépe, ale hlavně inspirovat ostatní, že udělat si na sebe čas a věnovat ho úpravě zevnějšku, stojí za to."