Při svém rozhodování přihlédla výběrová komise k přednesené prezentaci vizí, názorů a postojů k fungování společnosti v horizontu příštích pěti let. „Pan Kubata má díky své praxi obrovské zkušenosti se zahraničním obchodem i s jeho podporou, což jsou předpoklady pro to, aby veletrhy pod jeho vedením dokázaly reagovat na poptávku a potřeby domácích i zahraničních firem. Vidím v tom potenciál rozvoje a modernizace veletržního byznysu v Brně,“ uvedl brněnský radní Petr Kratochvíl, který má v gesci správu účastí města v obchodních společnostech a který byl jedním ze členů výběrové komise.

Ústí se připojí k milostivému létu. Ilustrační obrázek.
Ústí se připojí k milostivému létu. Poplatek dluží městu tisíce lidí

Jan Kubata se narodil v roce 1967 v Karlových Varech, vysokoškolská studia absolvoval na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Od roku 2014 je zaměstnaný v agentuře na podporu obchodu CzechTrade, nejdříve jako ředitel zahraniční kanceláře agentury ve Spojených státech, konkrétně v Chicagu. Nyní pracuje na pozici ředitele zahraniční sítě CzechTrade, jejíž nedílnou součástí je podpora českých firem při podnikání v zahraničí, veletržní business a zahraniční obchod.

V roce 2002 se stal zastupitelem města Ústí nad Labem a v roce 2006 pak jeho primátorem. Působil i v dalších veřejných funkcích, mimo jiné jako náměstek ministra spravedlnosti nebo poslanec.

FOTO, VIDEO: Bauhaus otvírá příští pátek. Velký poutač z Brna už stojí

Zdroj: Janni Vorlíček