Ta nabízejí velmi dobré podmínky pro lyžování, relax, zábavu. A také některé novinky.

Pro letošní zimní sezonu Destinační agentura Krušné hory, o. p. s. připravila video pozvánky do zimních areálu Klínovec, Klíny, Český Jiřetín a Telnice. Videa najdete na facebooku Destinační agentury Krušné hory https://www.facebook.com/ krusnehory.volnycasaturistika i na webových stránkách www.krusne-hory.org

Připravují se na dětskou olympiádu

„V loňském roce Destinační agentura Krušné hory vydala průvodce po zimních horách, 3D mapu Krušných hor, se všemi středisky a možnostmi zimních sportů. Letos jsme chtěli pozvat do zimních Krušných hor tak trochu jinak. Krušné hory mají v zimě co nabídnout, už nyní se připravujeme na zimní dětskou olympiádu v roce 2016. Vzniká nový materiál hlavně pro návštěvníky olympiády, kde budou moci už v letošním roce najít možnosti ubytování a zábavy v Krušnohoří. Sportovní areály v Krušných horách stále doplňují a modernizují své služby, jejich nabídka je srovnatelná se špičkovými areály v zahraničí," informuje ředitelka DA Krušné hory Eva Maříková.

A co hlásí samotná krušnohorská lyžařská střediska?

Klínovec

Skiareál Klínovec má ideální podmínky pro alpské i klasické lyžování. Vysněženo a upraveno je všech více než 18 km sjezdovek. V provozu jsou lanovky Prima Express, CineStar Express, Suzuki, Dámská dále v miniareálu vleky F, G a pojízdné pásy v parku u Huga. Během jarních prázdnin probíhá každý den večerní lyžování od 16 do 21 hodin na sjezdovce Pod Zámečkem.

Pro běžkaře jsou připravené všechny běžecké stopy v okolí Klínovce včetně lyžařské magistrály na Horní Halži. Příznivci snowboardingu a freeski mohou zkusit snowpark se spoustou překážek a skoků.

Dětský miniareál ve Ski areálu Klínovec nabízí zcela zdarma dětský lyžařský vlek s označením G vhodný pro výuku lyžování. Pro tuto zimní sezonu zde přišli s novinkou. Tou je Dětský park Primáček u Huga s pojízdnými koberci, pohádkovým slalomem, soutěžemi pro děti a množstvím různého vybavení.

Tento nový park se nachází v těsné blízkosti nové moderní lanové dráhy Prima Express Jáchymovská a díky umělému osvětlení, které je novinkou v České republice, bude hřiště v provozu i pro večerní radovánky dětí od 16.30 do 18 hodin. Tato část bude v tuto dobu vyčleněna pro sjíždění na bobech a sáňkách.

Pro ty nejmenší, „nelyžaře" byla ve Skiareálu Klínovec otevřena sáňkařská dráha, která je pravidelně upravována rolbou a naleznete ji kousek od dětského vleku F (Gratis).

Více informací naleznete na www.zima.klinovec.cz.

Klíny

Sportareál Klíny, kde je aktuálně 35 - 45 cm sněhu, má v provozu 1,6 km sjezdovek. Každý den jsou v provozu lanovka i vlek K1 Poma a sjezdovky Centrální a Kotva. Večerní lyžování na Centrální sjezdovce probíhá od středy do soboty, od 17 do 20 hodin.

Lyžařská a snowboardová škola i půjčovna a servis jsou v provozu každý den. Zdejší snowpark zůstává osvětlený i při večerním lyžování, vždy od 17 do 20 hodin. Jinak je otevřený denně od 10 do 16 hodin. Můžete se těšit na dvě linie překážek nízké a střední obtížnosti.

Více na www.kliny.cz.

Naplno fungují i menší zimní střediska v Krušných horách.

Český Jiřetín

Skiareál Český Jiřetín na Mostecku, který provozuje tamní TJ Rekreant, má vlek č. 1 v provozu denně od 9 do 16 hodin, v sobotu a neděli se k němu rozjíždějí i vlek č. 2 a č. 4 Čerťák.

Každý den jsou sjezdovky upravované a lyžování tady ocení každý, kdo nechce čekat ve frontách. Podrobnosti získáte na web.ceskyjiretin.cz.

Bouřňák

Výborné podmínky pro lyžování má i Sport Centrum Bouřňák na Teplicku. Zalyžovat si zde můžete denně od 9 do 16 hodin. Večerní lyžování aktuálně probíhá vždy ve středu a v pátek na svazích Slalomák a Údolíčko v době od 18 do 21 hodin.

Celkem tu mají šest sjezdovek (1 lehkou, 4 středně náročné a 1 těžkou), které uspokojí jak začínající, tak i zkušené lyžaře.

Všechny důležité informace máte na www.scbournak.cz.

Telnice

Nejvýchodnější ski areál Krušných hor najdete na Telnici na Ústecku. V těchto dnech tu leží 30 - 50 cm prašanu a podmínky jsou pro lyžaře a snowboardisty vskutku ideální. Celková délka zdejších tratí je 5060 m. z nichž je zasněžováno technickým sněhem 4250 m. Lyžařům je na nich k dispozici šest vleků.

Areál má od roku 2013 navíc 800 m dlouhou lanovou dráhu ze Zadní Telnice na Rudný vrch. Provoz běží denně od 9 do 16 hodin, večerní lyžování na Telnici nabízejí ve středu, čtvrtek a pátek od 17 do 20 hodin. Lyžařská škola, půjčovna a skibar otevírají každý den od 9 do 16.15 hodin.

Stránky Ski areálu Telnice najdete pod www.ski-telnice.cz.

Krušnohorská bílá stopa

Nejen příznivcům sjezdového lyžování či snowboardingu otevírají v zimní sezoně svou náruč Krušné hory. Pro vyznavače běžek je tady Krušnohorská bílá stopa (KBS).

Stejnojmenné občanské sdružení si dalo za cíl tohoto projektu poskytovat návštěvníkům Krušných hor kvalitní služby související s provozem běžeckých a cyklistických tras a stezek během celého roku. Pod KBS je pět středisek: Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák a Telnice.

Stopy na sedmi okruzích s celkovou délkou 58,5 km udržuje Horský klub Lesná v Krušných horách, o. s. Tuto sobotu 7. února se uskuteční v okolí Horského hotelu Lesná 8. ročník veřejného závodu v běhu na lyžích právě s názvem Krušnohorská bílá stopa (http://www.horskyhotellesna.cz/, www.klmost.cz).

V zimním období Sport areál Klíny udržuje více než 55 km značených tratí. Běžecké tratě, součást KBS, mají návazností na další desítky kilometrů v Německu. A jaké možnosti tady mají běžkaři právě v těchto dnech?

Běžecké okruhy na Mračném vrchu (modrý, oranžový, zelený, žlutý, hnědý) a trasy Klíny Klínská brána Fláje, Klíny Mníšek byly upraveny v sobotu rolbou na klasiku i bruslení. Celkem je upraveno 50 km.

Sedm okruhů kolem Dlouhé Louky udržuje Krušnohorský klub, o. s. Jde celkem o 55 km strojově udržovaných běžeckých stop pro klasiku i bruslení.

Osu běžeckého areálu na Bouřňáku tvoří Krušnohorská lyžařská magistrála procházející po hřebenu. Sport Centrum Bouřňák, o.p.s. upravuje její úsek mezi obcemi Nové Město na západě a Komáři Vížkou na východě, tedy 60 km běžeckých stop.

V okolí magistrály lze najít celou řadu překrásných, méně frekventovaných tratí. Mezi nejhezčí patří oblast Grünnwaldského rašeliniště u Nového Města a Cínovecké rašeliniště.

Třicetikilometrový úsek Habartice Telnice, Nakléřov má na starosti SKI klub Telnice, o.s. Stejně jako ostatní jmenovaná střediska KBS upravuje běžecké trati pro klasiku i bruslení.

Více na www.kbstopa.cz.