Jednatřicetiletá Zuzana Gabrielová z Ústí nad Labem nemá jednoduchý život. Od svých dvaadvaceti je v plném invalidním důchodu. Po prodělaném infektu horních cest dýchacích a těžkém zápalu plic museli lékaři vyřknout smutnou diagnózu: těžká dysfunkce levé srdeční komory.

Proč to nezkusit?

„Denně užívám spoustu léků, mé tělo z důvodu nemoci zadržuje vodu, tak si asi dokážete představit, že moje vlasy a pleť zrovna nezáří zdravím. Bohužel, z invalidního důchodu si nemůžu dovolit kupovat kosmetické přípravky, nebo navštěvovat salony krásy. A přitom bych si tak moc přála vypadat a cítit se zase dobře. A tak jsem si po přečtení článku o Proměnách s Deníkem řekla: Proč bych to nezkusila?" napsala Zuzana do mailu, jímž se hlásila do naší soutěže.

Tvůrci proměny:Produkce: Studio Jana Burdová
Photo: Jan Tůma
Kadeřník: Jana Burdová
Kosmetička: Adéla Langerová/ Studio Jana Burdová
Make-up: Monika Kačerovská/ Facedesigner Armani
Styling: Linda Radostová/
Van Graaf

Její příběh ukazuje, jak se člověk dokáže poprat s nepřízní osudu a znovu získat chuť dělat věci, co má rád, když… Když zjistí, že jeho život má smysl!

Zuzana Gabrielová vypráví: „Studovala jsem zdravotní školu, pak jsem dostala zápal plic. Onemocnění se po čase vrátilo, do těla se mi dostal nějaký zákeřný vir, napadl mi část srdce a lékaři mi doporučili transplantaci. Nepodstoupila jsem ji. Dali mi pět let života. Uzavřela jsem se do sebe a všechno mě přestalo zajímat. Před časem mě kamarád seznámil s mým přítelem, jsme spolu pět let. Ráda a často mu pomáhám v autodílně. Baví mě motorky, jezdíme spolu na silniční Suzuki GSX 750. Díky němu jsem zase dostala naději a chuť žít."

Její přání je tak jasné. „Chtěla bych, aby to tak ještě nějaký čas zůstalo. Nejvíce bych si teď přála rodinu, ale bohužel to není vzhledem k mému zdravotnímu stavu možné," bere svá omezení sportovně mladá žena, která se řídí mottem: „Vždycky to nějak dopadne, hlavně si nedělat zbytečné starosti."

Tak jo, proč ne

Na schůzku do studia v Teplicích, kde se proměny dějí, Zuzana přišla jen tak v džínových lacláčích. „Když jsem jí navrhla styl, který by jí sedl, usmála se a řekla jen: Tak jo, proč ne," líčí Jana Burdová první setkání se třetí soutěžící ve čtvrtém ročníku úspěšného projektu.

„Stejně odhodlanou odpověď jsem dostala, když jsem navrhla fialové odstíny do vlasů. Je to pro tmavovlásky se světlou pletí ideální barva na zimní období. Sluníčka je málo a Zuzce tak dlouho vydrží. Navíc zvýrazní její přírodně vlnité vlasy," vysvětluje Jana Burdová.

Odměna za odvahu

Za odvahu experimentovat Zuzanu Gabrielovou odměnila terapeutka Adéla Langerová Cocon masáží, která čistí tělo a odvádí z organizmu přebytečnou vodu a toxiny. Styl oblečení ladila stylistka Linda více podle toho, co Zuzaně slušelo a v čem se cítila dobře. Bílá košile a šedobílé kalhoty s maskáčovým vzorem jsou kombinací pro celý den. „Růžové sako navrhl kolega David Hora a všechny překvapilo, jak skvěle sedlo. V černých šatech se Zuzana proměnila v energickou mladou dámu. Monika Kačerovská navrhla kouřově vystínované oči a dokonalý makeup. „Učesala jsem jí vlasy z tváře, je to odvážné, ale tahle žena to zvládne. Je totiž opravdu statečná," dokreslila svůj dojem ze třetí letošní proměny Jana Burdová.

Zuzana Gabrielová z Ústí nad Labem před proměnou. Zuzana Gabrielová z Ústí nad Labem po proměně.

A jak si všechno užila samotná Zuzana Gabrielová? „Jsem moc ráda, že jsem se do Proměn s Deníkem přihlásila. Bylo hezké se dívat na práci Jany Burdové, je vidět, že pracuje s láskou a že ji naše spolupráce baví. Zvládla jsem i fotografování s Honzou Tůmou, a vůbec celý tým byl fajn."

ŠEST ŽEN PROMĚNÍME v průběhu tří měsíců v teplickém kadeřnickém Studiu Jana Burdová. Šesti dámám pomůžeme cítit se lépe, ozdravíme jim vlasy a pleť, oblékneme je do překrásných šatů módního domu Van Graaf. Vyzkouší si a domů odnesou podzimní novinku od firmy GHD žehličku, která nepoškozuje vlasy. Dále na ně čeká novinka vlasové kosmetiky Redken Cerafill a pleťová kosmetika Armani. Nakonec si budou moci vyzkoušet práci modelek. V celé kráse je totiž vyfotografuje profesionální fotograf Jan Tůma.

Soutěž Proměny s Deníkem začala v říjnu a může se do ní přihlásit každá žena, která by chtěla zažít něco extra a záleží jí nejen na tom, jak vypadá, ale také na dlouhodobé kráse v podobě zdravých vlasů a pleti. Do soutěže se můžete zapojit jednoduchou formou. Stačí napsat na adresu promeny4@denik.cz. Uvést své celé jméno, bydliště, přiložit fotografii postavy a obličeje a připsat míry a konfekční velikost. Připište nám krátce svůj příběh. Pak stačí vložit se na čtyři dny do rukou profesionálů a nechat se hýčkat.

CO NA KAŽDOU VYLOSOVANOU ČEKÁ?

• Vlasová péče od nejlepšího kadeřnického týmu v republice ze Studia Jana Burdová

• Ošetření pleti a těla v kadeřnickém a kosmetickém studiu www.janaburdova.cz

• Den stylu v módním domě Van Graaf

• Luxusní žehlička vlasů GHD v hodnotě 4 500 Kč

• Balíček vlasové kosmetiky Redken v hodnotě 3 000 Kč

• Dekorativní kosmetika Armani

• 5 kusů fotografií od profesionálního fotografa Jana Tůmy. www.photojan.cz

CENY PRO VÍTĚZKU HLASOVÁNÍ ČTENÁŘŮ:

• Zážitek oběd s českou herečkou Terezou Kostkovou

• Poukaz do kadeřnického a kosmetického Studia Jana Burdová Změna stylu

• Luxusní styler fén na vlasy od GHD

• Novinka vlasové kosmeticky Redken Cerafill na obnovu růstu vlasů

Soutěž pro čtenáře

V průběhu Proměn můžete odpovídat na šest soutěžních otázek. Dnes vám zadáváme třetí, další zveřejníme poslední den roku 31. prosince, kdy představíme čtvrtou proměněnou dámu. Na vylosované čtenáře čeká balíček vlasové kosmetiky Redken.

Druhým výhercem se stává Marcela Svobodová z Lovosic.

Odpověď na 3. otázku zašlete do pátku 19. prosince e-mailem na adresu promeny4@denik.cz a do předmětu vložte heslo SOUTĚŽ.

Otázka č. 3: KTERÁ ZE ZNÁMÝCH ČESKÝCH OSOBNOSTÍ JE TVÁŘÍ STUDIA JANA BURDOVÁ A ZÁROVEŇ PATRONKOU 4. ROČNÍKU SOUTĚŽE PROMĚNY S DENÍKEM?

V průběhu Proměn můžete hlasovat o nejpovedenější proměnu na adrese promeny4@denik.cz do předmětu mailu vložte slovo HLASOVÁNÍ. Ze všech hlasujících vylosujeme vítěze, na kterého čeká oběd s českou herečkou Terezou Kostkovou. Dostane také dárky od kadeřnického Studia Jana Burdová a partnerů GHD, kosmetiky Redken a líčení Armani.

Vítěze hlasování o nejpovedenější proměnu poté uvidíte na stránkách Deníku 11. 2. 2015.