Díky kavárně střekovské nábřeží ožilo, kromě občerstvení pro Ústečany i projíždějící cyklisty se v blízkosti Benešova mostu konaly třeba i koncerty či menší festivaly. Místo se stalo velice oblíbeným, pravidelně ho navštěvovala řada lidí, podle kterých šlo o nejpříjemnější plac podél cyklostezky.

Jenže kvůli plánované rekonstrukci „benešáku“ majitelé museli provoz kavárny zabalit, právě v jejím místě totiž povede provizorní lávka. Na začátku dubna tak kontejnerovou kavárnu zvedl jeřáb a o pár dnů později už započaly práce na stavbě zmíněné lávky.

Ústečané smutnili ve velkém a na krajský úřad, který stojí za nutnou rekonstrukcí mostu, se snesla vlna kritiky. Nejčastější otázkou bylo, proč provizorní lávka musí vést právě přes kavárnu. Dle kraje šlo o nevyhnutelné řešení.

Nutnost ukončit provoz kavárny těžce nesli i majitelé – manželé Plzákovi. Byli zdrcení natolik, že uvažovali o definitivním zavření. S největší pravděpodobností si ale Ústečané mohou oddychnout, kavárna přežije, jen bude přesunuta na jiné místo.

Na jaké? To zatím majitelé tají, na opětovné kontaktování redakcí Ústeckého deníku zatím nereagovali. Prostřednictvím sociálních sítí ale před několika dny uvedli, že by rádi otevřeli ještě letos.

„Kavárnu jsme neprodali, i když počáteční plány byly ledajaké. V tuto chvíli vážně jednáme o přesunutí na nové místo. Jednáme také s Ústeckým krajem o finančním příspěvku, který nám částečně pomůže KOLOcafé opět otevřít,“ napsali Plzákovi s dovětkem, že pokud vše klapne, své brány kavárna otevře ještě před podzimem.

Ústecký kraj nakonec přidělil kavárně finanční výpomoc ve výši 300 tisíc korun. Dotace je příspěvkem na přestěhování podniku z důvodu využití původního místa na stavbu provizorní lávky.

„Dodrželi jsme slovo a na základě žádosti provozovatele jsme v radě kraje schválili dotaci. Věřím, že to provozovatelé i zákazníci ocení a větší část letošní sezóny proběhne bez komplikací,“ uvedl krajský radní pro oblast majetku a investic Tomáš Rieger.

Někteří Ústečané se ovšem ozývají, že je dotace nespravedlivá a že kavárnu kraj upřednostnil před jinými. „Podnikatel by si měl na sebe vydělat sám,“ uvedl na Facebooku například Lukáš Navrátil.

Mohlo by vás zajímat: Za kolik se občerstvíte na ústeckém hlaváku? Letí hlavně bagety za sedmdesát

Ústecké hlavní nádraží je dle mnohých Ústečanů příjemným místem v centru města. Mohou za to hlavně kavárny, bistra a pekárny, do kterých míří denně stovky lidí. | Video: Deník/Jan Pechánek