„V porovnání s minulou kontrolou, kterou jsme provedli na podzim, lze konstatovat, že se situace mírně zlepšila. Zlepšení však nebylo tak velké, aby kontroly ustaly, takže je budeme i nadále opakovat,“ poznamenal náměstek ústeckého primátora Michal Mohr s tím, že podrobné výsledky kontroly budou k dispozici po několika dnech, protože úředníci je musí nejprve zpracovat.

Co se týče štěnic a švábů, jejich přítomnost potvrdili podle městské mluvčí Romany Macové obyvatelé některých bytů v ulici Jindřicha Plachty. „Konkrétní adresy byly vybrány na základě dřívějšího šetření. Ve společných prostorách byl zjištěn nepořádek, na zemi poházený odpad, případně zbytky potravin,“ poznamenala.

Policie ČR, ilustrační snímek.
Usnul na lavičce před ústeckým divadlem. Okradli ho o věci i peníze z účtu

Šetření provedené odborem sociální péče odhalilo, že v dopoledních hodinách byly za školou tři děti. „Případem se bude zabývat vedení příslušné základní školy, pokud by dotyční školáci skutečně dlouhodobě zanedbávali docházku, jejich rodiče by mohli skončit i před přestupkovou komisí,“ sdělil zástupce ředitele městské policie Jan Novotný s tím, že mimo to strážníci kontrolovali také zaparkovaná vozidla.

„Zaměřili jsme se na jejich technický stav a přidělené registrační značky. Zajímali jsme se, jestli jsou upevněné na autě, ke kterému je úřad vydal,“ dodal Novotný.

Mohlo by vás zajímat: Řidiči, pozor v Ústí. Klíšskou čekají semafory, z Londýnské bude jednosměrka

Zdroj: Martin Mudroch