Jan Kramář z Chlumce na Ústecku na smažený sýr nedá dopustit. „Kolikrát mám strach, že zkusím něco, co mi nebude chutnat a nesním to, proto často volím smažák, hlavně na neprozkoumaných místech. Pár už jsem jich v životě měl,“ přiznal se.

Sedmadvacetiletý Jan zároveň dodal, že neřest v podobě smaženého sýra řeší aktivním pohybem. Otesánka a řezníka Krkovičku v jednom tak v Janovi nehledejte. Naopak. Je vyšší a hubený. „Vypotím to na badmintonu, v posilovně a postelovými aktivitami s přítelkyní,“ dodal s úsměvem.

Štíhlá koza.
Na Střekov se sjedou máničky. Štíhlá koza pobaví u Karla IV.

Z restaurací na Ústecku, kde dostanete vynikající smažený sýr, Jan Kramář ukázal na Hostinec Pod Kaštany ve Skoroticích. Doporučili mu jej kamarádi. Na stejnou restauraci ovšem pěli ódy i čtenáři Ústeckého deníku. Pod Kaštany baví výběr z osmi druhů strouhanky i domácí tatarská omáčka. Za smažený sýr a hranolky tu dáte 169 až 179 korun, o 15 korun více vyjde varianta s kroketami.

Smažený sýr

Křupavý a zlatavý pokrm se vyskytuje i v jiných evropských kuchyních už od středověku, známý je například v italské a rakouské kuchyni. Původně byl považován za jídlo pro vyšší vrstvy společnosti, v Česku se stal velmi populární už za 1. republiky. V současnosti je jedním z nejpopulárnějších českých jídel, nalézt ho lze v jídelníčku levných i vyhlášených restaurací.

Se železnou pravidelností se na smažený sýr chodí i do Fírovky na Skřivánku, čtvrti Ústí nad Labem. Mnozí Ústečané mají za to, že právě zde dělají ten vůbec nejlepší. O to víc je s podivem, že nejprodávanějším jídlem ve Fírovce je pašerák. Redaktor Ústeckého deníku tu zkusil smažák s kroketami, tedy kombinaci, která je prý ve Fírovce nejideálnější. Cena? 175 korun.

Smažený sýr je suverénně nejprodávanějším jídlem také v restauraci Chaloupka, což je další podnik, který si Ústečané ve spojitosti se smažákem chválí. Kuchaři ve známé ústecké restauraci jej dělají po desítkách, za smažák s domácími hranolky tu zaplatíte 184 korun.

Ústí rozdělovalo dotace na nevládní sociální služby, na ilustračním snímku vchod do budovy magistrátu.
Ústí nad Labem rozdělí miliony korun neziskovkám na sociální služby

Úkaz tuzemských restaurací si vede výtečně i U Kováře v Masarykově ulici. Z peněženky tu vytáhnete za smažák s bramborami 139 až 143 korun, denně tu udělají přes dvacet porcí. „O smažák je tady největší zájem, jasně vede,“ potvrdila obsluha.

Mezi dalšími tipy čtenářů se objevila i střekovská Restaurace Praha, restaurace U Kulaté báby v Povrlech, ale třeba i nedaleká Komáří Vížka na Teplicku.

Mohlo by vás zajímat: Změny potřebují čas. Přečíslování je nutné zlo, říká šéfka dopravního podniku

Zdroj: Deník/Jan Pechánek