Z videa totiž vyplývá, že si ho někdo natočil na telefon právě „pirátským“ způsobem. Ve skutečnosti totiž zaznamenává jeho přehrávání na monitoru počítače, přičemž z úhlu záznamu je jasné, že jej původně z výšky zhruba prvního patra zaznamenala externí pouliční kamera z pevného bodu. Mimo to video s nehodou vyvolalo řadu rozporuplných reakcí lidí na sociálních sítích. Od nesouhlasných, po spekulativní o vinících nehody. O nehodě jsme informovali zde.

Informaci o původu videa potvrdil zástupce ředitele městské policie v Ústí nad Labem Jan Novotný. „S politováním musím potvrdit, že o tom není sporu. Video opravdu pochází z městského dohledového systému. Jak uniklo a kdo pořídil jeho pirátskou kopii, právě důkladně prošetřujeme. Jakmile šetření skončí, vyvodíme z toho důsledky a opatření, která zamezí opakování takového selhání lidského faktoru,“ informoval.

Lidé z adiktologické ambulance v Ústí. Na snímku vpravo Radka Kobližková..
Drug-Out Klub v Ústí slaví 30 let. Drogově závislých neubývá, vládne pervitin

Na podle svých slov soukromou facebookovou stránku jej umístil Ústečan Vlastimil Doubek. Kdo ho pořídil, prý neví a sám ho získal z anonymního zdroje na internetu. „Já jsem absolutně nečekal, že by někdo z naší soukromé, uzavřené skupiny mohl video sdílet na veřejné stránky. Sám jsem motorkář a také jsem zažil nehodu. Tak jsem měl obavy, jestli se něco nestalo někomu z mých přátel, a ptal jsem se tímto způsobem, jestli někdo neví, kdo tu nehodu měl,“ omlouval se.

Dál ovšem nelze běžným listováním zjistit, kdo další na internet bouračku dal, v každém případě Doubek vypadá na sociální síti Facebook jako jeho prvotní původce.

Komentáře pod videem se, mnohdy vulgárně, dohadují o vině řidičky, či motorkáře, ale nikdo se konkrétně na stránce Motorkáři – Severočeši nepozastavuje nad tím, kde a kdo video získal. Většina z komentářů vyznívá také velmi cynicky. Například uživatel Filip Kunc položil otázku: „Ku… ten se proletěl… Jak je na tom? Nevíte?“ Načež obdržel lakonickou odpověď: „… už přistál.“

Obžalobě ze znásilnění dětí čelí muž a dvě ženy
Ještě měla plínky, už ji znásilňoval. Matky u milencova sexu s dětmi pomáhaly

Zároveň stránka Motorkáři – Severočeši s 5900 členy uvádí, že je skupinou veřejnou, nikoli soukromou, v tom se tedy Vlastimil Doubek zmýlil.

Mluvčí republikové policie v Ústí nad Labem Veronika Hyšplerová poznamenala, že nehodu její kolegové z dopravního oddělení stále ještě vyšetřují, a o viníkovi tedy zatím není jasno. „Žádné video z městského kamerového systému jsme nezveřejnili a ani to není v tuto chvíli potřeba, jelikož nehledáme žádné svědky nehody,“ vysvětlila s tím, že zveřejnění kamerového záznamu na sociální síti lze označit za naprosto bezohledné.

„Mohou oběma účastníkům nehody prohloubit traumata, která utrpěli. Policie ČR by v žádném případě takováto videa nezveřejnila. Bohužel sociální sítě, komentáře a diskuse, dokonce samotný název videa může mít na řidičku i řidiče ještě silnější negativní vliv,“ varovala.

Z Ovčího vrchu, ležení bezdomovců.
Alkohol, drogy, nepořádek. Bezdomovci jsou mladší a nedá se s nimi domluvit

Nehoda se stala ve středu kolem druhé hodiny odpolední naproti ZŠ Nová na Kamenném Vrchu v ústeckém Střekově. Na místě zasahovali hasiči, záchranáři i policisté a MHD nabírala zpoždění. Nehodě přihlížela zastávka plná školáků, z nichž někteří sdíleli fotografie na sociálních sítích.

Dokonce ani specialisté na bezpečnost v dopravě si tentokrát netroufají odhadnout příčiny nehody, například bývalý dlouholetý koordinátor BESIP pro Ústecký kraj Jan Pechout: „To skutečně musí udělat policie, nic nemusí být tak jednoznačné, jak to vypadá," poznamenal s tím, že video viděl na síti také.

Hasiči v zásahové výstroji. Ilustrační foto.
Hasiči vyrazili k hlášenému výbuchu stanice CNG. Zjistili jen menší únik plynu

Podle zasahujících záchranářů se muž podruhé narodil. Střet byl velice silný a motorkář po nárazu letěl několik metrů vzduchem, než dopadl na vozovku. Muži pomohlo i to, že měl kvalitní motorkářské oblečení a vybavení. „Motorkáře jsme převezli do ústeckého traumacentra s podezřením na středně těžká zranění,“ řekl mluvčí ústeckých záchranářů Prokop Voleník.

Mohlo by vás zajímat: Sebastian, Calta a Zoot. To byl letošní studentský majáles. Jak se vám líbil?

Zdroj: Deník/Adéla Stejskalová