V současnosti sice obce a města mohou stanovit pouze jeden koeficient, ale od ledna příštího roku bude nově možné stanovit různou výši koeficientu i pro jednotlivá parcelní čísla. Po jednáních s radnicemi městských obvodů už město dokonce vybralo parcely, kterých se to bude týkat. Je mezi nimi například zdevastovaný hotel Máj a přilehlé pozemky na Severní Terase.

Záchrana horolezce v Tisé.
Do záchrany horolezce v Tisé se zapojily hned čtyři složky záchranného systému

„Další bude vnitroblok a přilehlé nemovitosti v předlické ulici Sklářská, kde město muselo na podnět hygienické stanice opakovaně likvidovat černou skládku,“ informovala městská mluvčí Romana Macová s tím, že v letech 2015, 2017 a 2018 na tento mimořádný úklid vynaložilo Ústí nad Labem více než 3,5 milionu korun.

Návrh podobných opatření v minulosti podle opozičního zastupitele Petra Křivana prý již zazněl i z řad hnutí UFO, jehož je členem. „My samozřejmě nemůžeme předvídat, jak účinné to bude. Ale jakýkoliv postih, který dopadne na majitele, nestarající se o svůj majetek, nebo ty, jež ho využívají k obchodu s chudobou je správný,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat: Naše bezdomovce znám osobně, říká starosta Severní Terasy. Máj nedávno mohl ožít

Zdroj: Deník/Jan Pechánek