Policie příčiny neštěstí prozatím vyšetřuje. „V současné době případ šetří ústečtí kriminalisté. S ohledem na rodinu mrtvé ženy nebudeme k této věci sdělovat bližší informace,“ uvedla ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Jak vysvětlil mluvčí ústeckých profesionálních hasičů Milan Rudolf, na místo musela vyrazit speciální lezecká skupina. „Původně vyrážela k záchraně osoby, která se nacházela na skalní římse. Slaňovali k ní z vrchu a zároveň lezli zespoda. Když jsme se k ní dostali, nejevila známky života,“ vysvětlil.

Podle mluvčího ústecké záchranné služby Prokopa Voleníka už bylo skutečně na veškerou pomoc příliš pozdě. „Žena při pádu utrpěla zranění, která jsou neslučitelná se životem,“ konstatoval.

Hasiči poté zároveň asistovali zasahujícím záchranářům a policistům, kteří příčiny tragické události vyšetřovali. „Řešili jsme, zda snést ostatky dolů za pomoci podvěsu na plošině, nebo po mobilním žebříku, případně za pomoci lezecké techniky,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat: Ústí letos odklidilo už na šedesát vraků. Trápí i některé další obce v okrese

Jen po cestě z Vaňova do Ústí leží dva vraky. Jeden z nich má podle magistrátu zmizet v nadcházejících dnech. | Video: Deník/Jan Pechánek