K trestnému jednání docházelo ve městě na Roudnicku mezi lety 2021 a 2023 v bytě, který muž sdílel s matkou poškozené. Poprvé nevlastní dceru zneužil, když byla její matka v porodnici s dalším dítětem.

„Je mi strašně líto, že jsem udělal takovou blbost. Velmi se omlouvám. Vím, že se to nedá vrátit zpět, ale pykat za to budu já,“ řekl obviněný.

Měl za co se omlouvat. Dívku zneužil opakovaně a chodil za ní v noci.

„Sahal v době, když poškozená spala, mezi stehna na jejich vnitřní stranu, což ji probudilo,“ popsala jeden útok státní zástupkyně Klára Kubátová v návrhu na schválení dohody o vině a trestu. Dívka propukla v pláč a dávala ruce před sebe, aby od sebe muže odstrčila. Říkala mu při tom, aby toho zanechal. Obviněný jí na to ale řekl, ať je ticho, odhalil své přirození a uspokojil se.

To ale nebylo všechno. „A dále nejméně v dalších 9 případech v době, kdy poškozená spala, jí sahal pod deku a pod tričko na prsa, hladil na prsou, sahal jí na vnitřní stranu stehen a na zadek,“ stojí dál v návrhu dohody s tím, že muž dokonce v 7 případech poškozené stříhal její oblečení na spaní v oblasti hýždí a prsou, aby se mohl dotýkat jejího nahého těla.

Jedna nezletilá muži nestačila. Snažil se ukojit i na kamarádce nevlastní dcery, která u ní spala na podzim 2023. Sahal jí opět mezi nohy a když se probudila, sice toho na chvíli nechal a odešel. Ale po nějakém čase se opět vrátil a pokračoval, když měla dívka opět zavřené oči, ale už nespala. Odešel až po jejím vyzvání.

Hlavní líčení ve věci ani nebylo nařízeno, muž se k věci přiznal. „Soud schvaluje dohodu o vině a trestu,“ uvedla v pondělí předsedkyně senátu Vladimíra Kodatová a podle návrhu státní zástupkyně dělníka poslala na 5 let do věznice s ostrahou.

Rozsudek je pravomocný. „My se vzdáváme,“ řekl obžalovaný k možnosti odvolání, stejně učinila státní zástupkyně i zmocněnec poškozené.

Mohlo by vás zajímat: Do rehabilitace v Ústí půjde 60 milionů, pacienti získají větší komfort

Do rehabilitace v Ústí půjde 60 milionů, pacienti získají větší komfort. | Video: Deník/ Martin Košťál