Hned dva pracovníky přepravní kontroly najednou napadl začátkem dubna teprve čtrnáctiletý chlapec. V odpoledních hodinách v trolejbuse linky číslo 57 v Trmicích zaútočil školák, který neměl u sebe jízdenku ani doklady a byl na útěku z výchovného ústavu, na 33letého revizora a 42letou revizorku.

Tu podle ústecké policejní mluvčí Veroniky Beranové natlačil na kabinu řidiče a způsobil jí pohmoždění ruky a krku. Revizorovi dokonce zlomil několik prstů. Oba napadení pracovníci ústeckého Dopravního podniku skončili na ošetření v ústecké nemocnici. Podle svědků šlo o nevídaný brutální útok školáka, který chtěl revizorům utéci, a proto se s nimi popral.

Vedoucí přepravní kontroly ústeckého Dopravního podniku Milan Hrudka se domnívá, že profese revizora je nyní nejrizikovějším povoláním. „Odhalení cestující bez lístku jsou stále nebezpečnější,“ řekl Hrudka.

Šéf ústeckých strážníků Pavel Bakule k tomu podotkl, že na vybraných spojích nyní jezdí uniformované hlídky. „Od letošního ledna jsme revizorům poskytli už 123 strážníků a měsíčně s nimi jezdíme až na patnáct kontrol jako doprovod,“ řekl. V loňském roce to bylo celkem 269 nasazených strážníků.