Lupičský příběh

Mužům bylo kladeno za vinu, že loni 13. října přepadli bar v Kadani na Chomutovsku, kromě toho dva z nich Dabek a Malyuk vyloupili 2. října kancelář sběrny druhotných surovin ve Spořicích na Chomutovsku.

Kromě toho o čtyři dny později navštívili loupežníci hernu v Chomutově a ještě o den později bar v Kadani. Odnesli si zhruba dvě stě tisíc korun.

Soudní proces začal v červnu a protahoval se, protože Malyukovi se muselo tlumočit vše do ukrajinštiny, Pimenovovi do ruštiny a Dabekovi do polštiny.


Svatý před soudem


Svým způsobem byl proces směšný tím, jak se jeden z obžalovaných Pimenov chtěl vymluvit z loupežnictví tím, že se do přepadení podniku dostal jenom shodou okolností. Kroutil se a jako naprosté neviňátko říkal, že znal Dabeka a Malyuka z práce asi čtyři měsíce. Jednoho dne se domluvili na pijatice. Jeli k Dabekovi domů.


Osudné přepadení

Pimenov s nimi pil tři dny. Když jim došla vodka, šli do herny. Teprve před hernou mu prý kumpáni řekli, že ji vyloupí a dali mu kuklu. Jenže v přípravném řízení kriminalistům řekl, že věděl o přepadení, bavili se o tom všichni tři.

Kromě toho měli smůlu, protože při loupežném přepadení byli pak na útěku dopadeni.

Jejich lupičské tažení skončilo, když všichni tři přepadli v Kadani Sport bar v Komenského ulici. Servírka stačila v posledním okamžiku zahlédnout muže v kukle a aktivovala alarm.

Muž s cizím přízvukem v hlase jí potom přiložil ke spánku pistoli a chtěl peníze.

Lupiči v osudnou noc v herně obrali i dva hosty, kteří právě v podniku byli, sebrali dva mobilní telefony, vybrali peníze a odešli.

Jenže k místu přepadení se již blížila policie. Na základě signálu z pultu centrální ochrany vyrazili policisté, kteří zahlédli tři osoby. Jeden z policistů jel automobilem, další zadrželi prvního z lupičů, městská policie po chvíli hlásila vysílačkou, že má druhého, následovalo zadržení třetí osoby.

Když policisté a městští strážníci zadrželi všechny tři pachatele, podle očí a barvy kůže poznala servírka muže, který jí mířil pistolí na hlavu.