Ke čtvrté vraždě mělo dojít pravděpodobně 1. září. Čtvrtou vraždu potvrdila pro Deník severočeská kriminalistka Helena Pšeničková. Též uvedla, že vrah měl pětadvacetiletého komplice.

Vrahův pomocník se neměl přímo účastnit vražd. Vzhledem k vyšetřování Pšeničková neuvedla bližší podrobnosti. Pouze sdělila, že mladík se „určitým způsobem podílel na trestné činnosti muže obviněného z vražd.“ Pokud se pětadvacetiletý mladík nepodílel přímo na vražedných útocích, lze z toho odvodit, že pravděpodobně se zúčastnil akcí sériového vraha jako řidič auta.

Jako prvního zadrželi policisté při přestřelce na útěku z místa činu v Chomutově samotného vraha. Ten dosud leží po operaci v chomutovské nemocnici.
K vraždě teplického podnikatele Pšeničková uvedla, že rodina pohřešuje muže od pondělí. „Pravděpodobně v ten den měl podnikatel na Teplicku zastavit se svým vozem vrahovi. Obviněný se k činu doznal. Neví ale kam přesně tělo odvezl,“ uvedla Pšeničková.

Dodala, že policie nemá žádné informace o tom, že by se zadržený vrah dopustil ještě více vražedných útoků.

Na zmizení podnikatele upozornil jako první server idnes.cz, když uvedl, že manažer a spolumajitel strojírenské společnosti DSK Karel Diviš nepřijel v pondělí z práce domů.

Sériový vrah Roman Postl se vrátil teprve před pěti měsíci z vězení na podmínku. Ve vězení byl na 13 let za vraždu muže v Krupce na Teplicku. Vraždy se dopustil v roce 1998.