Do vězení jej přivedla žárlivost. Letos v březnu v ústecké čtvrti Střekov poblíž krematoria málem ukončil život své přítelkyně, která se s ním rozešla. Bodl jí loveckým nožem s délkou čepele 10 cm. Při bodnutí měl pronést, že když nemůže být jeho, nebude nikoho.

Ženě se podařilo vytrhnout se a utéci. Dala se do běhu a po chvíli potkala muže s mobilním telefonem a přivolala si rychlou zdravotnickou pomoc.

Výhodou pro ní bylo, že sama profesně vzdělaná v medicínské oblasti, nezazmatkovala, informovala o svém zranění i místě, kde se nachází.

Měla štěstí, protože rána nožem do dutiny břišní představuje vždy velké zdravotní riziko. Přesto, po delší době by ztráta krve kvůli ráně, kterou utržila, vedla k šoku a ohrožení na životě.

Bylo jen šťastnou náhodou, že nůž nezasáhl nějakou cévu a nedošlo k vykrvácení přepadené ženy.

Muž také držel nůž u krku ženy a neopatrný pohyb mohl vést k proříznutí cévy nebo žíly a i v tomto případě by hrozilo akutní nebezpečí vykrvácení. Intenzita útoku byla velká.

„Muž byl odsouzen k 11 letům vězení. Útok neskončil smrtí napadené ženy jen proto, že měla výbornou fyzickou kondici, ubránila se útočníkovi, sebrala mu dokonce nůž. S ranou v břiše ještě uběhla kilometr, než narazila na člověka s mobilním telefonem a mohla si zavolat lékařskou pomoc,“ uvedla předsedkyně senátu Kamila Krejcarová.

Napadená žena se znala s Kalejou od roku 1994 a jejich známost trvala přes deset let.

V letech 2003 až 2004 začal jejich vztah ochabovat a v roce 2006 se s ním definitivně rozešla.

Kaleja se ale stále snažil vztah obnovit. Čekal na ženu až půjde venčit psy, chodil za ní, přemlouval jí.

Letos před Velikonocemi se situace vyhrotila. Pohádali se, žena bývalého milence opět odmítla, nakonec došlo k útoku.

Před soudem napadená žena uvedla, že kvůli rozchodu jí Kaleja vyhrožoval smrtí od roku 2006. Dcera napadené ženy také uvedla, že o vyhrožování Kaleji od matky slyšela již v roce 2006.