Škoda dosáhla zatím půl milionu korun, ale lze předpokládat, že v průběhu vyšetřování může ještě narůst do milionů. Obě firmy nabízely až 45% slevy, vchodové dveře nebo parapety zdarma. Ve skutečnosti nic nedodaly.
Rozšíření obvinění potvrdil Milan Kotrc z okresní hospodářské kriminálky v Ústí. Dodal, že dojde pravděpodobně i k rozšíření trestní zodpovědnosti.

Dosud obvinění lidé kromě zpronevěry by se měli zodpovídat i z podvodu.
„Vyšetřování chceme ukončit do konce roku,“ dodal Kotrc.
Případ začal v roce 2007, kdy lidé zaplatili desítky tisíc korun za plastová okna. Nejenže se jich nedočkali, ale nedostali zpátky ani peníze.

Firmu Okna Expert a Okno plast sever, na kterou již před rokem podalo oznámení několik podvedených lidí, policie již obvinila. Současné rozšíření obžaloby znamená, že se přihlásili další poškození lidé.
Za vybíráním záloh, za které nebyly vykonány práce, údajně stojí Jan Kubát a jeho přítelkyně Korina Přikrylová.
Deník již před rokem uváděl případ jednoho z podvedených. Tehdy Josef Svoboda z Ústí nad Labem uvedl: „V červenci jsem firmě Okna Expert zaplatil zálohu na plastová okna. Bylo to 36 tisíc korun. Neviděl jsem ani okna, ani peníze. Poslal jsem písemné odstoupení od smlouvy s tím, že chci vrátit peníze,“ popisuje svůj postup.

Dále uvedl, že Přikrylová jemu, podobně jako ostatním, nebrala telefony.
„Zpočátku se neustále na něco vymlouvala. Že už je kamion s okny na cestě. Že už překročil hranice. Že už ho v Roudnici nad Labem vykládají. Pak mi bylo oznámeno, že jsem měl smůlu, že tam moje objednávka nebyla, ale že ji zařídí,“ vzpomínal Svoboda. Nakonec zjistil, že firma Okna Expert sídlo v Ústí nad Labem již zrušila.