Muž totiž nestál před soudem poprvé. Byl již odsouzen v roce 2000 ke 4 a půl roku vězení za kuplířství a v říjnu vrchní soud zamítl jeho odvolání proti 7 rokům vězení za podvod, které mu nadělil Krajský soud v Ostravě.

Jde o podnikatele bezdomovce, neboť má trvalé bydliště na městském úřadu v Bruntálu. Přitom prý žije v Poděbradech, i když ani to není pravda, protože již dlouhé měsíce je ubytován v litoměřické vazební věznici.


Dluhy narůstaly

Jako jediný člen představenstva společnosti Velká Lékárna sídlící v Praze v lékárně v Teplicích v Krupské ulici Beneš nakupoval léky a dluží nejméně 6,87 a 7,42 milionu korun dvěma dodavatelům.

Kromě toho dluží za leasing drahých aut a neměl čas ani platit za telefon. Senát ústeckého krajského soudu jej proto poslal na deset let za mříže. Beneš se odvolal.


Neměl prý šanci

Ve své závěrečné řeči před vynesením rozsudku Beneš poukázal na to, že by vše zaplatil, nebýt toho, že skončil ve vazbě. Kromě toho se vystupňovaly ještě předtím jeho potíže prý i tím, že byl vydírán společníkem Jurajem Križanem. Vydírání neohlásil, protože se prý bál.

Podle trestního senátu šlo ale o klasické podvody. Beneš byl vzat do vazby později, než se podvodů dopustil. Do té doby mohl dlužné peníze splatit, pokud, jak tvrdil, chtěl.

Svým dlužníkům Beneš tvrdil, že má projekt na výstavbu domků v Kostelci nad Černými lesy a v Úvalech u Prahy a peníze tudíž budou. Dovolával se u soudu svědků, kteří mu potvrdí, že měl široké obchodní aktivity a mohl závazky časem pokrýt.

Předvoláváním svědků oddaloval vynesení rozsudku. Ještě v pondělí, den před rozsudkem, vypovídal majitel realitní kanceláře, který prodával pozemky v Úvalech. Měl Benešovi dosvědčit, že měl široké podnikatelské aktivity.


Pohádky nezabraly

Jenže svědek – majitel realitní kanceláře pouze potvrdil, že měl s Benešem řadu jednání, ale nic z toho nakonec nebylo. Žádný obchod s ním neuzavřel.

Jediné, co realitní makléř ví, je, že Beneš jezdil v luxusním sportovním mercedesu černé barvy.

Tato vzpomínka na nablýskaný mercedes souvisela s obžalobou, protože si obžalovaný vzal na leasing Mercedes Benz CL 500, ale splatil jen část, totéž se opakovalo, když si vzal na leasing druhý vůz Mercedes Benz, typ E 320 CDI.

Svědek také potvrdil, že Beneš nevlastnil žádné pozemky, prý o tom jenom, když spolu hovořili, uvažoval.

Beneš se jistě proti rozsudku odvolá, ale jaké asi má šance?