Osudové bylo pro zavražděnou, že hledala známosti na inzerát. V Tip servisu měla zakroužkované tipy na seznámení. Jednou si zakroužkovala také Müllera. Jejich první setkání bylo smrtelné.


Atropin

O Müllerovi se hovořilo jako o atropinovém vrahovi. Při pitvě bylo zjištěno, že žena byla zavražděna ve stavu, v němž se nemohla bránit. Byla ochromena atropinem.

Vrah bodal do bezvládné ženy, která byla při vědomí, ale nemohla se ani pohnout, ani nemohla křičet. Soud neprokázal odsouzenému, že to byl právě on, který atropin ženě podal. Nebyl k tomu dostatek důkazů.

Muž proto nebyl odsouzen také za to, že atropinem paralyzoval ženu, aby si s ní mohl dělat, co chtěl, ale soud konstatoval, že ženu zabil v době, kdy byla paralyzovaná působením atropinu. Jistě je v tom rozdíl, ale i tak je zřejmé, že odsouzený muž útočil na ženu, která byla vlastně chemicky ochrnutá.


Baculatý osud

V průběhu policejního vyšetřování severočeský kriminalista Jiří Krupička uvedl, že smrt mladé ženy je varováním pro všechny, kteří se chtějí seznámit na inzerát. Muž hledal k sexuálním hrátkám silnější ženy. V inzerátu se psalo, že muž shání ženu s velkými prsy a bříškem, jak uvedla před soudem včera jeho družka, prostě ženu nad 100 kg.

Protože byla silnější postavy, žena z Děčína se na inzerát přihlásila. Na podobný inzerát se přihlásila předtím i jeho družka z Duchcova.

Před soudem včera družka souzeného muže uvedla, že po měsíční známosti se k ní nastěhoval.

Byl sexuálně velmi aktivní. Potom otěhotněla a nemohla mu sexuálně vyhovět, protože měla rizikové těhotenství. Aniž to tušila, hledal další baculaté ženy, aby se ukojil, až skončil v Děčíně, odkud odjel jako vrah.

Žena, se kterou zplodil v Duchcově dítě, se k němu již nechce hlásit. Dítě, které s ním má, v rodném listě nenajde jméno otce. Matka vymazala Müllera ze svého života i ze života jejich dítěte.


Ano i ne

Státní zástupce navrhoval a trestní senát souhlasil s tím, že výpovědi milovníka baculatých žen svědčí o přiznání viny. Při prvním výslechu řekl podezřelý muž: „Nechci na to už vzpomínat,“ a při druhém výslechu další den uvedl, že mu je už lépe, nepopírá, že to spáchal, ale nechce uvádět podrobnosti, protože měl psychické problémy.

Soud nenašel pro muže žádnou polehčující okolnost, i znalec z oboru klinické psychologie hovořil o jeho problematických výhledech do budoucna.


Nuda

Když předseda senátu Ivan Elischer uváděl podrobně důvody, proč byl muž odsouzen ke čtrnácti letům vězení, odsouzený se upřímně nudil. Neustále klouzal pohledem ke stropu a na podlahu, potom se na okamžik zaměřil na stěnu před sebou. A tak stále dokola. Dokud nebyl vysvobozen z nudy tím, že mohl vstát, dostat pouta a odejít.

V soudní síni byli přítomní příbuzní zavražděné ženy, včetně jejího manžela. Bylo z jejich polohlasných reakcí cítit, že s některými svědectvími před soudem v poslední den procesu nesouhlasili.

Když jsme se zeptali manžela zavražděné ženy, jaký má na rozsudek názor, odpověděl tím i na reakce, které byly slyšet během posledního dne procesu.

„Měl dostat co nejvíce. Patnáct. Vzal dítěti mámu. Hodně toho, co o ní bylo řečeno, byly nesmysly,“ uvedl manžel, který od ženy odešel, ale cítil, že některá hodnocení jeho ženy z úst svědků neodpovídají skutečnosti.