K vraždě došlo letos v únoru za dosud nevyjasněných okolností. Tělo zavražděné ženy dosud nebylo nalezeno.

Případ je na dokazování složitý. Ačkoliv se Petr Jaroš původně přiznal, u soudu vše popřel, jenom prý jednou udeřil boxerem při hádce svou přítelkyni do hlavy. Své přiznání odvolal, protože tak prý učinil na nátlak policie.

Že je žena mrtvá se prý dozvěděl od svého bratra Bohumila, který šel jeho přítelokyni potom navštívit, zjistil, že je mrtvá a mrtvolu neznámo kam uklidil. Bratr Bohumil sice popřel, že by to byla pravda, ale bratra Petra hájil, že to řekl na nátlak policie. První dva dny jednání, tedy úterý a středa, proto připomínaly pro příbuzné oběti spíše absurdní drama.

Trestní senát má k dispozici řadu svědeckých výpovědí, které mapují pohyb obžalovaného v den vraždy a v následující den.

Co lze v závěrečných řečech očekávat?

Podle obžaloby ze souvislostí vyplývá, že ženu Petr Jaroš zavraždil. Například i proto, že kriminalistům za přítomnosti advokáta popisoval, jak uklízel v bytě zavražděné krev, nemohl si to asi vymyslet, protože popisoval přesné reálie.

Na druhou stranu nebylo nalezeno tělo mrtvé. Nikdo neví jakým způsobem skutečně zemřela, zda šlo jenom o jeden dva údery boxerem, nebo vrah ženu zavraždil jinak, třeba i velmi trýznivým způsobem.

Obžaloba bude mít několik trumfů v ruce: Obžalovaný vlastně tvrdí jenom, že jednou ženu udeřil, ale z toho nevyplývá, že by jí chtěl zavraždit. Bylo to v hádce, mohlo by se tedy jednat jenom o těžkou újmu na zdraví. V tom případě má být pachatel potrestán odnětím svobody na pět až dvanáct let, způsobí-li smrt člověka.

A co když rána nebyla smrtelná a ženu zabil někdo jiný, ne Petr Jaroš? On jí jenom zranil, odcházel z domu a byla živá, vzpomínal si obžalovaný před soudem na osudný den.

Jaký bude verdikt je proto až do okamžiku rozsudku velkou neznámou. Pokud by trestní senát krajského soudu po závěrečných řečech nestihl odpoledne ukončit poradu senátu včas, k vynesení rozsudku by nedošlo dnes odpoledne, ale zítra ráno. Prozatím je ale vysoce pravděpodobné, že verdikt padne ještě dnes.