Odsouzený se na místě odvolal. Státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Jaroš byl obžalován za násilnou smrt své přítelkyně z Ústí – Vaňova letos v únoru za dosud nevyjasněných okolností. Tělo ženy dosud nebylo nalezeno. Bratr oběti po vyslechnutí rozsudku pro Deník uvedl, že odsouzení obžalovaného sestře život nevrátí.

V rozsudku předseda senátu Ondřej Peřich uvedl, že pokud soud nezná přesně poranění ženy a nemá tělo oběti, nemohl obžalovaného odsoudit na maximální hranici 15 let vězení, ale jen ve spodní polovině sazby. Soud nemohl také prokázat úmysl cíleně ženu zavraždit.

„Pokud bylo zaútočeno boxerem na hlavu člověka, pachatel musí být srozuměn s tím, že pokud zasáhne hlavu, může způsobit těžkou újmu na zdraví. Nemusí přitom jít o úmyslné zranění,“ dodal Peřich.

Zdůraznil, že soud neshledal u Jaroše polehčující okolnosti. Přitěžující je naopak pro Jaroše, že byl již odsouzen za krádež. Byl v podmínce a přitom útočil zbraní (boxerem) na ženu. Choval se jako pachatel trestné činnosti, protože rozprodával majetek napadené ženy.

Soudce také uvedl, že obžalovaný cíleně zatajuje skutečnosti, nikdy neřekl, co s tělem udělal, ani neuvedl, kde tělo je. Soud nevěří, že Jaroš hodil tělo ženy do kontejneru na odpadky v ústecké čtvrti Krásné Březno.

Peřich též konstatoval, že sice není přímý důkaz, co se mělo odehrát v bytě, ale byly nalezeny výrazné stopy krve a podle DNA šlo o krev ženy, která zmizela. Velmi rozsáhlé stopy krve byly v ložnici i v koupelně, byly i v automobilu, který měl obžalovaný půjčený.

Svědecky je prokázáno, že se v sobotu, v den usmrcení ženy, do Vaňova k bydlišti zmizelé přítelkyně vrátil.

V neděli nebyly již v bytě žádné viditelné stopy po tělu ani krvi. Proto odstranění oběti muselo proběhnout do neděle. V neděli již nebyly věci jako DVD přehrávač a notebook v bytě. Později byly zajištěny v zastavárnách.

Podle velkého množství krve v bytě mohlo být tělo ženy i rozřezáno a odneseno z bytu po částech. Že se úvahy ubíraly i tímto směrem, potvrdil pro Deník i státní zástupce. Bohužel, tělo dosud nebylo nalezeno, takže o skutečném osudu oběti nic nevíme.

Jaroš sice nebyl odsouzen za vraždu, ale jenom za ublížení na zdraví s následkem smrti, ale v tomto případě se trestní sazba pohybuje ve stejné výši jako v případě vraždy.