Mladý muž se ve středu na mostecké benzince zajímal o práci. Zaměstnanci však z firemní databáze zjistili, že měl na pražské čerpací stanici co by zaměstnanec odcizit peníze a je po něm vyhlášeno pátrání. Mladému muži tedy na oko domluvili schůzku se šéfem. Místo vedoucího benzinky však na ni dorazili policisté.

„Když se muž dostavil na smluvenou schůzku, tak ho policisté zadrželi,“ sdělila k případu mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Díky všímavosti pracovníků čerpací stanice se mosteckým policistům podařilo chytit celostátně hledaného člověka, podezřelého asi z pěti trestných činů, které měl spáchat různě po republice.

„Muže hledali pražští policisté pro podezření z trestného činu zpronevěry. Lounská policie po něm pátrala, protože je podezřelý z toho, že nezaplatil za pohonné hmoty u benzinové čerpací stanice. Teplická policie ho hledala pro jízdu bez řidičského průkazu a porušení zákazu řízení motorových vozidel,“ vyjmenovala některé z nich Světláková. Okresní soud V Chomutově vydal dokonce na 28letého muže zatykač pro maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského průkazu.

K výčtu těchto trestných činů přibyl ve čtvrtek další. Mostecký policejní komisař muže obvinil ze zpronevěry. Následně zadrženého čekala cesta do Chomutova.

„Zadržený muž bude ještě během čtvrtka eskortován k Okresnímu soudu do Chomutova a poté bude předán policistům, kteří po něm pátrali,“ nastínila Světláková, co mladého muže dále čeká.