Soud probíhá u ústeckého krajského soudu, protože Šetina jako jediný společník v srpnu 1997 založil společnost Supermova se sídlem v Mostu. Soud bude pokračovat dále v novém roce, protože trestní senát musí ještě vyslechnout řadu svědků a snaží se najít také některé dokumenty.

Na začátku kauzy je firma, která funguje, získává si důvěru výrobců, kteří firmě prodávají zboží. Později převádí Šetina společnost na Davida P., který je duševně nemocný.

Podivná změna

Rok po založení firmy generální plnou mocí nemocný muž převádí veškeré kompetence zpět na Šetinu. Pro dodavatele zboží tedy stále fungovala na první pohled Šetinova firma. Ten za pouhé dva měsíce od deseti dodavatelů odebral zboží, za které nezaplatil 6,8 milionu korun.

Vážný problém začíná ze dne na den, jak potvrdili svědci. Několik týdnů navážené zboží do velkoskladu najednou během jediného víkendu ze skladu mizí a nikdo (prý) neví kam. Kdo za to může?

Po deseti letech od události si svědci příliš nepamatují, policie při vyšetřování nezajistila pokladní doklad na 2 miliony údajně za zaplacené zboží. Otázkou je, zda duševně nemocný člověk, který se stal majitelem firmy, byl nastrčenou figurkou nějaké mafiánské skupiny, zda o tom Šetina věděl, a jaká byla vlastně Šetinova role.

Před soudem vypovídali v prosinci obchodní zástupci některých poškozených firem a řidiči, kteří tehdy naváželi zboží do skladu. Řidiči upozorňovali své zaměstnavatele na to, že ve skladu je od jejich firmy neprodané zboží a oni přitom navážejí další kamiony zboží. Zdálo se jim to divné. A měli pravdu.

O jednom víkendu zboží zmizelo neznámo kam a sklad byl čistý.

Podle znaleckého posudku nebylo možné Davida P. stíhat kvůli duševní poruše. Ve hře zůstal jenom Šetina. Otázkou je, zda (či do jaké míry) se prokáže, že obžalovaný Šetina přinejmenším napomáhal ve vytváření zdání, že firma funguje jako předtím, kdy ji ještě oficiálně vedl jako majitel společnosti právě on, ne „nový“ nesvéprávný majitel.