Poškození, rodina tragicky zahynulé Bohumily Mašínové a malé Sáry Štechové, zvažuje další kroky. Trest, který ještě není pravomocný, protože řidič i státní zástupce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou, se jí zdá nedostatečný.

„Vzhledem k jeho minulosti měl dostat pět let a zákaz činnosti na deset let, tedy možné maximum,“ řekl po vynesení rozsudku novinářům otec děvčátka Petr Štecha.

Jiří Vykysal má za sebou několik trestů a v době nehody byl v podmínce – za čin, který způsobil rovněž v opilosti. Štecha také řekl, že se možná obrátí na ombudsmana, aby inicioval změny v trestním zákoně, jenž by zpřísnil tresty za usednutí za volant pod vlivem alkoholu.

„Pokud nebudou dopravní nehody přísně trestány, je třeba zákon změnit. Alkohol a řízení bez řidičského oprávnění by měly být postihovány nepodmíněnými tresty,“ míní Petr Štecha.

Rodina se také pozastavila nad tím, že soud nepřesvědčilo svědectví dvou řidičů, kteří byli na místě nehody první a že ve zdůvodnění rozsudku soudkyně uvedla, že malá Sára nebyla na zadním sedadle Škody Felicia připoutaná.

Alexandra Šetková totiž řekla, že stěžejní byl pro rozhodnutí soudu posudek znalkyně v oboru lékařství. „Svědci účelově nelhali, ale postupem času se v jejich výpovědích objevily rozpory. Z posudku vyplývá, že dívka připoutána nebyla,“ zdůvodnila litoměřická soudkyně.

Výši trestu ovlivnilo i to, že řidič pokračoval v jízdě až do střetu na mostě i poté, co svým audi zdemoloval dveře baru v Pokraticích. V něm celou noc z 23. na 24. srpna popíjel. Personálu se ho nepodařilo přesvědčit, aby dál za volantem nepokračoval. Dechová zkouška po nehodě ukázala téměř dvě promile.