Mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerové uvedla, že objevili středně velkou pěstírnu. Při zásahu policisté v rodinném domě našli zhruba 700 rostlin.

„Odhadované investice do pěstírny se pohybují okolo jednoho milionu korun,“ řekla Hyšplerová. Zároveň dodala, že na Ústecku se v letošním roce jedná o první takhle velký případ. Vyšetřování je podle Hyšplerové teprve v počátcích.

Kriminalisté odhalili na Ústecku pěstírnu marihuany také loni na podzim. V obci Lipová měli v domě dva Vietnamci na 2000 sazenic a také 250 vzrostlých rostlin připravených ke slizni. Navíc při domovní prohlídce našli policisté zhruba jeden kilogram usušené marihuany. Podle policie byla pěstovaná droga z Lipové určena zřejmě pro zájemce z Ústecka.

V polovině roku zase ústečtí kriminalisté odhalili pěstírny marihuany v Trmicích. Při domovní prohlídce tam policisté našli také čtyři samopaly typu Škorpion a dvě pistole značky CZ.

Loni na konci dubna ústečtí celníci rozbili gang vietnamských pěstitelů, u kterých objevili 50 kilogramů marihuany a přes 3000 rostlin konopí. Drogu vyváželi i do Nizozemska a Německa. V únoru policisté zatkli Vietnamce, který v Duchcově pěstoval asi 1000 rostlin konopí.