Od poloviny roku 2008. Kradla pomocí internetu. Zaregistrovala se na různých inzertních a aukčních serverech v ČR i na Slovensku.

Podle Veroniky Hyšplerové z ústecké policie počítačově šikovná dívka vystupovala pod různými přezdívkami a e-mailovými adresami.

Její přihlašovací jména byla - Veronika, Vercinek88, VeronikaJ007, Srnec02. Kromě elektronické pošty se zájemci o koupi zboží komunikovala prostřednictvím SMS.

Pokud se jí ovšem někdo ze zájemců chtěl dovolat, hovory vůbec nepřijímala. Nakonec si od vydražitelů, kteří odpověděli na její inzerát, nechala zaslat na bankovní účet nebo složenkou přímo na adresu svého bydliště peníze a zboží jim neodeslala.

Prozatím se vyčíslená škoda pohybuje kolem 83 tisíc korun, ale to je asi jen vrchol ledovce. Je pravděpodobné, že poškozených budou desítky. Obviněná se v současné době nachází ve vazební věznici a hrozí jí trest odnětí svobody až do výše 3 let.

Podle Hyšplerové kriminalisté žádají další poškozené, kteří se setkali s internetovým podvodem, aby se přihlásili na kterékoliv policejní služebně nebo v pracovní době zavolali na služební telefonní číslo 974 426 358.

Adresy jako nástroj zločinu
prahamail@seznam.cz, vercinek@seznam.cz, vercinek88@seznam.cz, vercinek666@seznam.cz, verse007@seznam.cz, delfinekverunka@seznam.cz