Cizinecká policie, která provedla na Moldavě razii, se nálezu nedivila. Nádraží již nehostí železničáře a mašinky, ale převážně vietnamské obchodníky. Těm slouží objekt nádraží částečně také jako ubytovna.

„Utajená akce byla vyhodnocena začátkem tohoto týdne kvůli nálezům kontrabandu za úspěšnou, protože začala v pravý čas – ještě za tmy a již v sedm hodin ráno jeden z policistů přišel se zajímavým nálezem v ubytovně.

Za dveřmi jednoho z provizorních pokojů byly nalezeny bedny s nekolkovanými cigaretami. Dva státní příslušníci Vietnamu nemluví, jsou přímo zaskočeni přítomností černých kombinéz,“ takový byl prvotní obraz nálezu kontrabandu,“ vzpomíná na akci Miroslav Vlach z ústeckého ředitelství cizinecké policie.

Nález je konzultován s celníky, protože jde o statisícovou škodu na daních. Následuje standardní postup. Přípravné zkrácené řízení kvůli trestnímu činu porušení předpisů o nálepkách k označení zboží za účasti tlumočníka a nakonec jsou oba cizinci eskortováni do policejní cely.

„Jak se zajímavé zboží dostalo až na Moldavu, šetří nejen cizinecká policie,“ dodal Vlach.

Také pro celníky byl tento týden úspěšný. Nelegální cigarety za bezmála 700 tisíc korun našli celníci na tržnici v Hoře Svatého Šebestiána na Chomutovsku.
Zboží bylo ukryto v autě, ke kterému se nikdo nepřihlásil. Cigarety vyčenichal policejní služební pes v modré Škodě Forman.

„Celníci při podrobném ohledání vozidla zjistili, že je auto odemčené a nacházejí se v něm cigarety různých značek s ukrajinskými tabákovými nálepkami a zřejmě falsifikáty zboží, včetně nosičů DVD,“ uvedl k případu mluvčí severočeských celníků Jiří Nejedlý.