Předtím 21.9.2008 v Mostě pod vlivem duševní poruchy (lehké mentální retardace s primitivní strukturou osobnosti) vlákal nezletilou dívku do bytu, kde překonal násilím její odpor a zasouval dívce dva prsty do pochvy.

Tím způsobil protržení panenské blány a další zranění. Byl odsouzen na 1 rok vězení a zároveň mu bylo uloženo ochranné sexuologické léčení ústavní formou.

Rozsudek nabyl právní moci 23.4.2009. Přitom již 7.3.2009 kolem 12.00 hod v Mostě, na travnatém porostu vrchu nazývaného Šibeník, přepadl se stejným úmyslem další dívku.

První případ

Státní zástupce při včerejšním jednání v obžalobě uvedl, že Hruška si šestnáctiletou dívku nejprve vytipoval, došel až za ní, poté jí stáhl z hlavy kapuci, uchopil ji zezadu za krk a skleněnou lahví, kterou vzal v odpadkovém koši, ji udeřil zezadu do hlavy, sevřel ji rukama a zakrýval jí ústa, aby nemohla křičet.

Odtáhl oběť na trávník, kde ji povalil na záda na zem a klekl si na ni. Volala o pomoc, zakřičel proto na ni, „drž hubu“, snažil se jí přetáhnout igelitovou tašku přes hlavu. Bránila se mu, proto jí taškou zakrýval alespoň ústa a nos.

Vzpouzela se, a tak udeřil dívku kamenem opakovaně do hlavy.
K ničemu dalšímu nedošlo, protože byl vyrušen kolemjdoucím, takže dívku pustil a utekl.

Dívka utrpěla tržnou ránu dlouhou 6 cm na temeni hlavy, pohmoždění hlavy s pohmožděním dolní části krku.

Druhé znásilnění

Další případ se stal 29.3.2009 kolem 13.00 hod. v Mostě, v ulici Topolová. Dvanáctiletá dívka šla vysypat koš s odpadky do popelnice. Šel za ní zpět do domu, již s kamenem připraveným na omráčení.

Přistoupil k ní do výtahu a když tato chtěla stisknout tlačítko patra, kde bydlí, udeřil ji přes ruku a stiskl tlačítko obsluhy výtahu do suterénu.

V suterénu, v kabině výtahu dívku udeřil několikrát kamenem do hlavy. Pak jí přikázal sundat kalhoty, olizoval jí a zasouval prsty do přirození.
Způsobil napadené dívence protržení panenské blány, otok zevních genitálií s krvácením, poté vyjel výtahem zpět do přízemí domu.

Když výtah zastavil, dívka z výtahu rychle vyběhla a začala křičet a tlouct na dveře bytů u výtahu. On utekl, ale byl zadržen policií.

Mladík mlčí

Před soudem dnes 22. října Hruška uvedl, že nebude k tomu, co se stalo, vůbec vypovídat. Tvářil se nazlobeně. Asi se mu nelíbilo, že je ve vězení a opět je obtěžován u soudu nějakými otázkami.

Hruškovi, vzhledem k jeho mentálnímu poškození, hrozí sice nízkým trest, ale je zcela jisté uložení ochranného léčení sexuologického ústavní formou.

Svědectví DNA

V přípravném řízení se k prvnímu znásilnění nepřiznal, mlčel.

Přiznal se jenom k útoku na dívku ze dne 29.3.2009, kdy si vyhlédl za oběť blonďatou holčičku. Jenže ze znaleckého posudku z genetické expertízy vyplynulo, že profil DNA, získaný při znaleckém zkoumání z bundy Hrušky, odpovídá DNA profilu první přepadené dívky.
Soudní líčení dnes dále pokračuje.