Provedenou soudní pitvou nebylo zjištěno cizí zavinění, příčinou smrti bylo stanoveno udušení zvratky. Doba smrti byla odhadnuta na cca 2 až 3 týdny před nálezem.

Mrtvý nezemřel násilnou smrtí. „Provedenou soudní pitvou nebylo zjištěno cizí zavinění, příčinou smrti bylo stanoveno udušení zvratky. Doba smrti byla odhadnuta na dva až tři týdny před nálezem,“ uvedl Daniel Vítek z teplické policie.

Policie žádá veřejnost s pomocí při identifikaci mrtvého. Proto poskytla fotografie zesnulého a popis muže a oblečení.

Mladík je zhruba ve věku 25 až 30 let, vysoký 170 cm, váží 70 kg, je střední postavy, má oválný obličej, modré oči, špinavé blond vlasy rovné a česané na patku. V okamžiku smrti byl neoholený a měl zhruba 2 mm dlouhé vousy.

Podle policie měl mladík dvoje zvláštní znamení. První: Na vnitřní straně nadloktí levé paže dvě znatelné zhojené jizvy po řezu nožem. Na prsteníčku levé ruky prsten z bílého kovu – chirurgické oceli a je ve spodní části rozřízlý.

V době smrti měl na sobě riflové kalhoty s koženým opaskem, zimní boty černé barvy značky NEW ROCK se zapínáním na suché zipy, spodní prádlo červené barvy značky DONI s nápisem na zadní části „GET LOST“ se stylisticky vyobrazenou hlavou býka.

„Pokud někdo pozná mrtvého, jakékoliv informace, které by pomohly k jeho identifikaci, může nahlásit na kriminální policii v Teplicích na telefonní lince 974 439 335 nebo na linku 158,“ dodal Vítek.