„Syn nesl bratranci, který pracuje v restauraci jako kuchař, pití, o něž ho žádal. S ním šly společně tři jeho kamarádky. Na chvíli se všichni společně posadili u stolu v předzahrádce. Vrchní syna vyzval, aby odešel, že prý kvůli němu do restaurace nikdo nejde. Syn mu odpověděl, že má stejně prázdno,“ vypráví začátek incidentu matka nezletilého chlapce Jitka Michalová.

Zřejmě tato poznámka vyprovokovala šestašedesátiletého vrchního k napadení mladíka. Udeřil ho pěstí do oblasti obličeje.

„Syn mi přišel domů, že má vyražený zub. Vzala jsem ho na zubní pohotovost, ještě že jsem to udělala. Zrentgenovali mu pusu a zjistili, že má vyražené další dva zuby a spadlou horní čelist. Na pohotovosti jsme strávili čtyři hodiny a ještě druhý den museli dávat synovi do úst dlahu,“ doplnila Jitka Michalová.

Případ před restaurací řeší republikoví policisté.

„Vzhledem k tomu, že napadený je nezletilý chlapec, nebudeme poskytovat žádné informace,“ řekl mluvčí republikové policie Vladimír Junek.
Šestašedesátiletý útočník celého incidentu lituje.

„Nebudu se k němu vyjadřovat až do vyšetření. Je pravda, že jsem se nechal vyprovokovat a celé věci lituji,“ řekl vrchní.
Jeho kolega číšník z protější směny Teodor Loubal musel kvůli napadení ještě ten den nastoupit do práce.

„Samozřejmě, že o rvačce vím. Byl jsem odvolán do zaměstnání, protože ošetření musel vyhledat i náš číšník. Je to kolega a kamarád, takže nic po mně nechtějte,“ řekl Loubal.

Matka chlapce Jitka Michalová má obavy, že syn si může nést následky z incidentu na celý život.

„Lékařka mám řekla, že když tělo přijme zpět zuby, bude to velký úspěch. Kdyby se alespoň útočník zajímal o jeho zdravotní stav, ale kontaktoval nás pouze jeho právník,“ dodala.