Jeho otce, který podle obžaloby při činu napomáhal, soud viny zprostil, protože podle svědků a hovorů z mobilního telefonu na místě zřejmě nemohl být.

Trestný čin se stal v květnu 2008. Tehdy šestnáctiletý mladík zaútočil na okraji Podbořan na ženu, která předtím odmítla jeho doprovod.

Začal ji škrtit, pak ji vysvlékl a pokusil se znásilnit. Podle obžaloby činu přihlížel jeho otec a další muž, přičemž otec se údajně vzápětí vydal synovi na pomoc a napadené vsunul pohlavní úd do úst. Ženu pak prý oba dále škrtili a cpali jí drny do úst, konečníku a genitálií.

Nakonec útok přežila, přestože u ní bylo pozorováno přechodné hypoxické poškození mozku a bez rychlé lékařské pomoci by možná zemřela.

Tehdy pětatřicetiletý otec má ovšem alibi, že na místě nebyl.

"Podle výpisů jeho telefonu jsme zjistili, že v období před i po činu se nacházel v Chomutově či blízkém okolí. Potvrdili mu to i svědci," uvedla soudkyně Věra Benešová ve zdůvodnění rozsudku.

Soud jej proto nakonec zprostil viny. Vyšetřování ovšem ukázalo jeho možné zapletení do další trestné činnosti, mezi nimiž soudkyně jmenovala například obchodování s pervitinem.

O vině druhého muže, který podle obžaloby činu přihlížel, rozhodne v samostatném procesu Okresní soud v Lounech.