Byla středa, 15.07 hod., když žena roztřeseným hlasem nahlásila hlídce městských strážníků, že byla okradena. Strážníkům řekla, že neznámý muž jí vytrhl kabelku přímo z ruky a utekl.

Žena v ní měla peněženku s penězi, deštník a jiné osobní věci. Strážníkovi popsala cikána, který ji okradl.

Podle oficiální zprávy městské policie šlo o romského lupiče. Z ulice Pionýrů běžel jako o závod mezi domy směrem do ulice Třebízského a dál. Strážník požádal přes operační středisko o příjezd hlídky Policie ČR. Jako oznamovatelka byla zjištěna K. M. nar. 1933.

Jenže tím případ nekončil. Teprve se schylovalo k finále. Stará paní strážníkovi řekla, že ihned po okradení začala křičet. Pokusila se za zlodějem utíkat a přitom stále křičela, že byla okradena a volala, ať muže s kabelkou někdo zadrží. Volání staré ženy skutečně uslyšeli dva muži, kteří byli opodál.

Nerozmýšleli se a ihned se vydali za prchajícím mužem. Začal lov škodné. Dopadl dobře a udýchaná škodná v mužské podobě byla zadržena. Jednalo se o mladého udýchaného supermana, který si netroufl na nic více než okrást stařenku.

Jeden ze strážníků vyčkal na místě i se zadrženou škodnou do příjezdu hlídky z obvodního oddělení policie na Střekově. Policisté grázlíka na místě zajistili a skončí před soudem.

„Při zadržení neznámého muže nebylo hlídkou MP použito žádných donucovacích prostředků a muž se příkazům hlídky MP dobrovolně podřídil. Na místě nedošlo k žádnému zranění,“ uvedla k zásahu Martina Sochorová z ústeckého ředitelství městské policie.

Úspěšný občanský lov zločince potvrdila i mluvčí ústecké státní policie Veronika Hyšplerová. „Ve středu odpoledne na Střekově v ulici Na Pile občané zadrželi zloděje. Ten krátce předtím okradl sedmasedmdesátiletou babičku. Občanům děkujeme za rychlou pomoc,“ uvedla Hyšplerová.