Wetzl byl obžalován z pokusu vraždy, hrozilo mu tedy více než 10 let vězení. Nakonec jde do vězení jenom na 4 roky a 6 měsíců. Sedět bude ve věznici s ostrahou.

Obžalovaný se vzdal se práva odvolání. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu.

Krajské státní zastupitelství navrhovalo uznat vinným pokusem trestného činu vraždy.

„Krajský soud se k tomuto nepřiklonil a uznal ho vinným zločinem ublížení na zdraví a pokusu znásilnění. Útok na krk poškozené nebyl v takovém rozsahu, že by poškozenou ohrožoval na životě,“ uvedla k rozsudku mluvčí krajského soudu Irena Jeřábková.

Znalec odpovídal u soudu na otázku, zda škrcení ženy Wetzlem skutečně mohlo vést k její smrti. Intenzita nebyla taková, aby toto nebezpečí hrozilo. Proto pokus vraždy byl překvalifikován na ublížení na zdraví.

K trestnému činu podle obžaloby došlo v noci 10. dubna letošního roku o půl druhé ráno. Tehdy vnikl do pokoje, který pronajal v bytě jedné ženě, a pokusil se jí znásilnit. Byl opilý. Ještě o půl páté ráno měl v sobě Wetzl 1,96 promile alkoholu.

Žena z bytu utekla. Měla na krku viditelné stopy po škrcení, zakrvácené rty a potrhané oblečení. Wetzl v přípravném řízení popíral, že by chtěl na ženu zaútočit se sexuálním motivem.

Uváděl, že chtěl prý ženu prý jen vyhodit z bytu, protože nechtěl, aby tam již jako podnájemník pobývala. Napadená žena nic nového u soudu neuvedla. Jenom se stále u soudu domáhala šesti set korun, které měla nechat v bytě, když před Wetzlem utekla.

Wetzlovu verzi ale soud neuznal. Naopak uznal muže odpovědným z útoku na ženu, z toho, že vnikl do pokoje, který jí pronajal ve svém bytě, a pokusil se jí v opilosti znásilnit.