Scénu jako z akčního filmu mohli v pátek odpoledne sledovat obyvatelé Děčína.

Českou spořitelnu na Husově náměstí v Podmoklech totiž včera v 16.49 hodin přepadl se zbraní v ruce lupič. Vzápětí poté se o přepadení dozvěděla policie hlášením z banky. Zásah sledovali štamgasti restaurace Arizona, která sousedí s bankou a má na ni prosklený výhled.

„Viděli jsme, jak se přiřítili policisté. Pak jsme se šli podívat ven. Mířili do spořitelny,“ říkali houfně návštěvníci restaurace. „Zrovna jsem byl v nedaleké drogerii, když jsem slyšel kvílení pneumatik. Když jsem vyběhl před obchod, viděl jsem policajty, jak se s pistolema v ruce řítí do spořitelny. Všechno bylo strašně rychlé,“ vyprávěl Mikoláš Král.

Nejbližší služebna policie je vzdálena jen několik desítek metrů od banky. Při rychlém zásahu policisté lupiče překvapili a ještě v bance zneškodnili. Je mu 35 let a byl umístěn do cely předběžného zadržení, uvedl děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

„Zrovna jsem se v té době vyskytovala hned vedle spořitelny. Vyvedli mladého vyššího na ježka ostříhaného tmavšího chlápka. Šup s ním do auta a bylo,“ uvedla v diskuzi k článku Děčínského deníku na facebookovém profilu Děčínska Jaroslava Šubrtová.

Jakou zbraní lupič vyhrožoval zaměstnancům spořitelny, policie neupřesnila. Nikdo nebyl zraněn. Vyšetřovatelé byli v bance až do pozdních večerních hodin. Případ zřejmě bude kvalifikován pouze jako pokus o přepadení.